1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rus ve Esed Güçleri Halep'te Sivilleri Katletti
Rus ve Esed Güçleri Halep'te Sivilleri Katletti

Rus ve Esed Güçleri Halep'te Sivilleri Katletti

Rusya ile Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Şam ve Halep'te düzenledikleri hava saldırılarında 30 sivil hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

A+A-

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Hamuriye ilçesine düzenlediği saldırı sonucu 20 sivilin öldüğü, 50 sivilin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Hamuriye'deki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Esed güçlerine ait savaş uçakları Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolünde bulunan Hamuriye ilçesinde bir yerleşim yerine saldırı düzenledi.

Saldırılarda 8'i çocuk 20 sivilin yaşamını yitirdiğini, 50 sivilin de yaralandığını aktaran yetkililer, hava saldırısında yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydetti.

Öte yandan Hamuriye'deki yerel medya aktivisti Samir Tateen de Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Hamuriye'de sivil yerleşim yerine 3 füzeyle saldırdığını ifade etti.

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Doğu Guta'da Hamuriye, Zemelka, Cobar, Ayn Terna, Arbin ve Duma'ya da saldırdığına değinen Tateen, söz konusu bölgelerde sivil yerleşim yerlerinin hedef alındığına dikkati çekti.

Rus uçakları Halep'te sivilleri hedef aldı

Öte yandan, Rus savaş uçakları Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki İhris beldesi ve çevresindeki yolları bombaladı.

Rusların düzenlediği hava saldırısında 10 sivilin yaşamını yitirdiğini çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer, Rus uçaklarının İhris beldesi çevresindeki yakıt taşımacılığı için kullanan yollara da saldırması sonucunda 15 aracın yandığını kaydetti.

Yetkililer, Rus uçaklarının Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez, Tel Rıfat ilçesi ile Şavareğ ile Kafr Nasih köyleri ile Halep'in batısındaki Mühendisin bölgesinde bir sağlık merkezine de saldırdığını ve yaralıların olduğunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT