1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rus Uçakları Halep'te Hastane ve İlaç Fabrikasını Hedef Aldı
Rus Uçakları Halep'te Hastane ve İlaç Fabrikasını Hedef Aldı

Rus Uçakları Halep'te Hastane ve İlaç Fabrikasını Hedef Aldı

Rusya’ya ait savaş uçaklarının, Halep'in güneyindeki Hadır ve Ays beldelerine düzenlediği saldırılarda hastane ve bir ilaç fabrikasının da hedef alındığı bildirildi.

A+A-

Sivil savunma ekibi yetkililerinden Ebu Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya’ya ait uçakların kentteki ilaç fabrikasını bombaladığını, ardından mekânda yangın çıktığını söyledi.

Bölgedeki itfaiye ekiplerinin fabrikaya yönlendirildiğini ve yangının kontrol altına alındığını aktaran Ebu Mustafa, bombardımanın etkisiyle enkaza dönen fabrikada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Ebu Mustafa, enkazdan kurtarılan yaralıların sahra hastanelerine sevk edildiğini ifade etti.

Çocuklar İçin İltihap İlacı Üretiyordu

Fabrika çalışanlarından Ebu Şerif ise Rusya’ya ait uçakların öğle saatlerinde Vatan İlaç Fabrikası'na dört hava saldırısı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Ebu Şerif, fabrikada hiçbir silahlı unsurun bulunmadığını vurgulayarak, burada çocuklar için iltihap ilacı üretildiğini aktardı.

Fabrikanın yakınındaki hastanenin de hedef alındığını belirten Ebu Şerif, fabrika ve hastanenin kullanılamaz hâle geldiğini dile getirdi.

Öte yandan, Humus'un Telbise, Rastan ilçesi ve Ganto Köyü'ne ağır silahlarla saldıran Rusya’ya ait uçakların, Hama'nın kuzeyinde, Esed güçlerine hava desteği vermesine rağmen bölgede ilerleme sağlayamadığı, Rusya’nın hava bombardımanında İdlib, Hama, Humus ve Halep'te çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

thumbs_b2_78ea501d79e9607d4d67182b8a110f08.jpg

thumbs_b2_97fbd8597b5e1d309ce35bc40684b9b9.jpg

AA

HABERE YORUM KAT