1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rus Güçleri Sivil Savunma Ekiplerine Saldırdı
Rus Güçleri Sivil Savunma Ekiplerine Saldırdı

Rus Güçleri Sivil Savunma Ekiplerine Saldırdı

Suriye'de Rus uçaklarının Deyr Cemal'in çevresindeki İhsin ve Kafr Nasih köyüne giden sivil savunma ekibine saldırdığı bildirildi.

A+A-

Suriye'de Rus Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeyinde muhaliflerin denetiminde olan belde, köy ve cephe hatlarına yoğun saldırı başlattığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, Rus savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki PYD militanlarına hava desteği sağladığını, militanların ise karadan muhaliflerin elindeki Deyr Cemal beldesine saldırdığını aktardı.

Aynı bölgeye hava saldırısında ise ölen ve yaralananların olduğunu bildiren kaynaklar, ''Rus savaş uçakları insani yardım yolundaki araçlara da saldırdı. Saldırıda çok sayıda yangın çıktı'' dedi.

-''Ruslar saldırı yerine giden sivil savuna ekibine saldırdı''

Rus uçaklarının Deyr Cemal'in çevresindeki İhsin ve Kafr Nasih köyüne giden sivil savunma ekibine saldırdığını saldırıda ekipten yaralananların da olduğunu aktaran kaynaklara göre ''Rus uçakları Halep'in kuzeyinde muhaliflerin DAİŞ'le olan cephe hatlarına da saldırıyor. Ruslar bugün de muhaliflerin DAİŞ güçlerinin cephe hattına giden yolları bombaladı. Deyr Cemal'de de un değirmenlerine saldırdı.'' .

"İhris'teki muhalif birliklerin havan topu ve doçkalarla DAİŞ'e saldırdığını" dile getirdi.

Rusya, Türkiye hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesinin ardından, Türkiye sınırı ve Halep arasındaki koridoru kapatmak amacıyla PYD ve IŞİD'in ilerleyişine destek veriyor.

IŞİD önceki gün de Rusya'nın hava desteğiyle Soran'dan ilerleyerek, Azez güneydoğusunda muhaliflerin kontrolündeki Kafra ve Cariz köylerinin kontrolünü ele geçirmişti.

AA

HABERE YORUM KAT