1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Ruhani Twitter'dan Şikayet Etti
Ruhani Twitter'dan Şikayet Etti

Ruhani Twitter'dan Şikayet Etti

İran Cumhurbaşkanı, devlet televizyonunun genel müdüründen şikayetçi oldu.

A+A-

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani devlet televizyonuna bir röportaj verdi. Ruhani, nükleer anlaşmadan komşularla ilişkilere kadar gündem oluşturacak açıklamalarda bulundu.

Ancak yayın öncesinde yaşananlar röportajın içeriğinin önüne geçti. Ruhani, twitter hesabından devlet kanalının genel müdürünün yayını engellemeye çalıştığını duyurdu.

İran Cumhurbaşkanı'nın önceden planlanmış devlet kanalı IRIB'da canlı yayın programı bir saat gecikmeyle başladı. Programın gecikme sebebini ise Ruhani, twitter hesabından duyurdu. Ruhani, kanalın Genel Müdürünün röportajı engellemeye çalıştığını söyledi.

Sorunun röportajı gerçekleştirecek gazetecilerin seçimine ilişkin olduğu iddia edildi.

Öte yandan Ruhani gecikmeli başlayan programda önemli mesajlar verdi. İran'ın diğer ülkelerle ilişkilerine ilişkin Ruhani, "Komşularımızla iyi ilişkiler en önemli prensibimiz olacaktır. Diğer batılı güçlerle olduğu gibi komşularımızla da en önemli önceliğimizdir" dedi.

Batı ile varılan nükleer anlaşmayı kastederek "ekonomik hareketlerimizi haksızca sınırlandıran zincirlerden kurtulduk" ifadesini kullanan Ruhani,

Anlaşmaya tepki gösteren İsrail'in tavrına da sert çıktı ve "Düşmanlarımız dünyada bir İRan fobisi oluşturmaya çalışıyorlar, dünyaya İran'ın tehdit olduğunu söylüyorlar. Zalimler, İranafobi bahanesi ile herşeyi yapıyorlar, her olaya müdahil oluyorlar"

TRT Haber

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT