1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Rudaw'a Bombalı ve Silahlı Saldırı Düzenlendi: 4 Yaralı
Rudaw'a Bombalı ve Silahlı Saldırı Düzenlendi: 4 Yaralı

Rudaw'a Bombalı ve Silahlı Saldırı Düzenlendi: 4 Yaralı

IKBY Başkanı Mesut Barzani'ye yakın Rudaw televizyonunun Erbil'deki merkez binasına bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. 4 çalışan yaralandı.

A+A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan “Rudaw Medya Grubu”nun Erbil'deki merkez binasına düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı sonucunda 4 kişi yaralandı.

IKBY Başkanı Mesut Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw Medya Grubu, daha önce de birçok defa farklı grupların saldırılarına maruz kalmıştı.

Saldırıya ilişkin Rudaw Medya Grubu'ndan yayımlanan habere göre, henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından el bombası atılarak ve silahla ateş edilerek düzenlenen saldırısı sonucu, halkla ilişkiler sorumlusu Halil Reşit ve 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı ifade edildi.

Haberde, “Rudaw Medya Grubu'nun Erbil kentindeki merkez binasına el bombaları ile yaylım ateşiyle yapılan saldırı sonucu 4 görevlimiz yaralandı. Bunun yanında binamızda da maddî hasar meydana geldi.” ifadeleri kullanıldı.

Saldırının gerçekleştiği binanın önündeki cadde güvenlik güçleri tarafından trafiğe kapatılırken, olayın soruşturulması ve faillerin bulunması için inceleme başlatıldığı aktarıldı.

Kaynak: AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT