1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rojava Devrimi İçin Hurda Tanklar Seferber Edildi
Rojava Devrimi İçin Hurda Tanklar Seferber Edildi

Rojava Devrimi İçin Hurda Tanklar Seferber Edildi

Tipik bir Psikolojik Harekat Taktiğiyle Türkiye'de Kürt Açılımı ve Suriye politikası ipotek altına alındı.

A+A-

Tipik bir Psikolojik Harekat Taktiğiyle Türkiye'de Kürt Açılımı ve Suriye politikası ipotek altına alındı. Tank, PYD tarafından Özgür Suriye Ordusuna karşı değil Türkiye'deki kamuoyuna karşı fiziki olarak değil psikolojik olarak ateşlendi. Hurda tank deyip geçmeyin. Kimilerinde devrim duygusunu kimilerinde de Büyük Kürdistan'la bölünme paranoyasını tetikledi.

İnternethaber’in Haberi:

PYD'nin tank şovunun sırrı çözüldü

El Nusra grubundan el koyduğu tankı Kobani'de sergileyen PKK'nın Suriye kolu PYD'nin yalanı ortaya çıktı.

PKK’nın Suriye yapılanması PYD’nin ele geçirdiğini duyurduğu ve üzerine çıkarak gövde gösterisi yaptığı tankın hurda olduğu ortaya çıktı.

SİLAH TAKIMLARI VE PALETLERİ YOK

Tankın, Özgür Suriye Ordusu ile Esed ordusu arasında yaşanan çatışmalardan dolayı büyük zarar gördüğü ve yaklaşık bir yıldır hurda halde olduğu belirtildi. PYD’nin vinç yardımıyla TIR'ın dorsesine yükleyip Kobani şehrine taşıdığı tankın silah takımları ile paletlerinin olmadığı, Suriye şartlarında ise tamir edilmesinin imkânsız olduğu belirtiliyor. 

1 YIL ÖNCE TAHRİH EDİLMİŞ

Suriye’nin kuzeyindeki Kürt bölgesinde PYD ile El Nusra arasında yaşanan çatışmalarda, PYD bir tank ele geçirdiğini belirtmişti. Tankın daha önce Esed ordusundan ele geçirildiği ve tahrip edildiği ortaya çıktı. Ancak PYD, tankı El Nusra’dan ele geçirdiğini belirterek, Kobani şehrine kadar gövde gösterisi yaptı. PYD’nin bu gösterisini ise PKK’ya yakınlığıyla bilinen internet siteleri ‘PYD, muhaliflerin tanklarını ele geçirdi’ şeklindeki haberlerle servis etti.

AĞIR SİLAHLAR KİRAYA VERİLMEYE BAŞLANDI

Alınan bilgiye göre, PYD’nin taşıdığı hurda tank gibi bölgede çok sayıda tank var. Özgür Suriye Ordusu’nun Esed ordusundan ele geçirip tahrip ettiği tanklar boş arazide bulunuyor. Silah takımları aktif olan bazı tanklar Kürt bölgesindeki Kamışlı'da konuşlu, ancak PYD’nin değil Esed ordusunun elinde. Baas rejiminin büyük gelir elde ettiği petrol kuyularının bulunduğu Rimela bölgesinde de tanklar mevcut. Bu bölgedeki tanklar Baas ordusunun kontrolünde yer alıyor. PYD ise bu bölgede asayiş görevlerini yerine getiriyor. 

Öte yandan Suriye’de silah kiralama sektörünün başladığı belirtiliyor. Bazı kişi ya da grupların çalışır durumda olan ağır silahları 300 bin dolar karşılığında kiraya verdiği iddia ediliyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum