1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Rize'de Söyleyince Sen Ne Yapacaksın?"
Rizede Söyleyince Sen Ne Yapacaksın?

"Rize'de Söyleyince Sen Ne Yapacaksın?"

Başbakan Erdoğan, "Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almışız" sözlerini anımsatarak, "Sana sesleniyorum Kılıçdaroğlu, Rize'de de söylediğimde sen ne yapacaksın?" dedi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri yıkım ve anahtar teslimi ile 437 yeni İETT otobüsünün hizmete alım töreninde konuştu.

Muhalefet partilerinin çok çirkin bir şekilde istismar ettikleri önemli bir meseleye değinmek zorunda olduğunu ifade eden Erdoğan, geçen hafta Mardin'de bulunduğunu, hem Mardin merkezde hem Midyat ve Kızıltepe ilçelerinde toplu açılışlar gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Doğuda farklı, batıda farklı konuşanlardan olmadık

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Mardin Kızıltepe'de bir ifade kullandım. Dedim ki 'Bu süreçte bizim karşımıza, Kürtlükle de Türklükle de çıkılmasın... Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.' Aynı ifadeyi İstanbul'da da söylüyorum. Kimse bizim karşımıza Kürtlükle de Türklükle çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız. 

Anamuhalefet Partisi'nin genel başkanı, 'Bu sözleri Rize'de söyleyemezsin' diyor. Farklı mekanlarda farklı şeyler söylemek, bunları görmek istiyorsa, Anamuhalefet Partisi'nin genel başkanı aynaya baksın. Biz siyasi hayatımız boyunca, doğuda farklı, batıda farklı konuşanlardan olmadık. Diyarbakır'da ne söylediysek, geldik İstanbul'da aynısını söyledik.

Şimdi ben buradan sana sesleniyorum Kılıçdaroğlu; sıkıysa, samimiysen, dürüstsen ben bu ifadelerin aynını yakında Rize'ye gideceğim, Rize'de de kullanacağım, söyleyeceğim. Peki söylediğimde sen ne yapacaksın onu söyle... Çünkü ben Rize'deki hemşehrilerime ne söylediysem Şanlıurfa'da onu söyledim. Şanlıurfa'da ne söylediysem Rize'de de onu söyledim. Benim abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun.''

HABERE YORUM KAT