1. HABERLER

  2. HABER

  3. Reyhanlı’da Ölü Sayısı 46’ya Çıktı
Reyhanlı’da Ölü Sayısı 46’ya Çıktı

Reyhanlı’da Ölü Sayısı 46’ya Çıktı

Reyhanlı'daki patlamada ölü sayısı 46'ya yükseldi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Reyhanlı'daki patlamalarda 46 kişinin öldüğünü, 51 kişinin de yaralandığını açıkladı. Çelik yaralıların tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

İNCELEMELER SÜRÜYOR

Reyhanlı'da dün meydana gelen patlamaların ardından olay yeri inceleme ekiplerinin bölgedeki çalışmaları devam ediyor.

Patlamaların gerçekleştiği Atatürk Meydanı ve Reyhanlı Belediyesi hizmet binası önündeki ekipler, hummalı şekilde çalışma yapıyor.

PTT binası ve bir bankanın ortasında kalan bölümdeki patlamanın olduğu yerin çevresinde bulunan binaların içinde ve çatılarında detaylı inceleme yapılıyor. İncelemenin, patlama sırasında parçalanmış olabileceği düşünülen bir kişiye ait cesedin bulunması amacıyla başlatıldığı belirtiliyor.

Patlamaların gerçekleştiği Atatürk Caddesi ve çevresinde temizlik çalışmalarına da başlandı. Çevrede zarar gören çok sayıdaki binanın etrafında da görev alan güvenlik güçleri, muhtemel bir kazayı önlemek için vatandaşları olay yeri yakınlarında dolaşmamaları yönünde uyarıyor.

CENAZE İŞLEMLERİ BAŞLADI

Patlamalarda hayatını kaybedenlerden kimlik tespit çalışmaları tamamlananlar, ailelerine teslim ediliyor. Ölen vatandaşlar için ilçe merkezindeki çoğu sokakta taziye çadırı kuruldu.

Reyhanlı Asri Mezarlığı'nda cenazelerin toprağa verilmesi için de hazırlık başlatıldı. Aileleri tarafından teslim alınan bazı cenazeler, evlerde kılınan cenaze namazının ardından toprağa veriliyor.

Reyhanlı Belediyesinin yakınındaki ilk patlamada hayatını kaybettiği tespit edilen Hacı Salih Aslan için Bahçelievler Mahallesi'ndeki evinin önünde cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Aslan'ın cenazesi ilçe mezarlığında defnedildi.

Çaycılık yaptığı ve postane önündeki ikinci patlamada hayatını kaybettiği öğrenilen Hüseyin Çolak'ın cenazesi de kılınan namazın ardından toprağa verildi.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum