1. HABERLER

  2. HABER

  3. Reyhanlı Saldırısının Zanlılarının 5'i Tutuklandı
Reyhanlı Saldırısının Zanlılarının 5i Tutuklandı

Reyhanlı Saldırısının Zanlılarının 5'i Tutuklandı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılarla ilgili mahkemeye sevk edilen 5 zanlı tutuklandı.

A+A-

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılarla ilgili mahkemeye sevk edilen 5 zanlı tutuklandı. Hatay Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından sabah saatlerinde Adana Adliyesi'ne getirilen ve Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. Maddesiyle Yetkilendirilmiş Cumhuriyet Savcılığınca nöbetçi mahkemeye sevk edilen 6 zanlıdan 5'i tutuklandı. Zanlılardan biri savcılıkça serbest bırakılmıştı. Tutuklanan zanlıların F.N, S.E, Y.B, N.K. ile M.G. oldukları öğrenildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 12 zanlıdan 7'si daha önce tutuklanmıştı.

AYRI AYRI MAHKEMEYE ÇIKTILAR

İçişleri Bakanı Muammer Güler ise, 'Çeşitli zamanlarda 18 kişi gözaltına alınmıştır. Bu kişiler, ayrı ayrı mahkemeye çıkarıldılar. Şu anda 12 kişi tutuklu olarak soruşturma sürdürülüyor. Olayı gerçekleştiren kişiler yakalandı. Ancak, olayı koordine eden, Suriye'yle ilişkileri temin eden, bu şahısları yönlendiren bombacıya talimat veren 2 kişi olmak üzere bir de bombaları yapan 1 kişi olmak üzere şu anda 3 kişinin, yine yardım ve yataklıktan şüphelendiğimiz bir kişi olmak üzere 4 kişinin aramasına devam ediliyor' diye konuştu. Bakan Güler, yakalanan kişilerin asli faillerinin olduğuna işaret etti.

Dört şüpheli aranıyor

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reyhanlı'da gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin olarak, 'Olayı koordine eden, Suriye'yle ilişkileri temin eden, bu şahısları yönlendiren bombacıya talimat veren 2 kişi, bombaları yapan 1 kişi, yardım ve yataklıktan şüphelendiğimiz 1 kişi olmak üzere 4 kişinin aramasına devam ediliyor' dedi.

AA

HABERE YORUM KAT