'Rektörlük Diktatörlük İlan Etti'

28.04.2011 13:33
Rektörlük Diktatörlük İlan Etti
Özgür Eğitim-Sen Trakya Üniversitesi’nde başörtülü kızlara yapılan baskıları diktatörlük olarak tanımladı.

Özgür Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Trakya Üniversitesi'nde başörtülü kızlara yapılan baskılara ilişkin basın açıklaması yaptı.

Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi tarafından yapılan açıklamada, üniversite güvenlik güçlerinin kampus içinde başörtüsü avına çıktığı belirtilerek "Trakya Üniversitesi Rektörlüğü diktatörlük ilan etmiş. Diktatörlük Üniversiteyi ikiye ayırmış. Doğu-Batı Almanya arasındaki utanç duvarından esinlenmiş. Utanç duvarı özlemcisi Rektörlük Kampus içinde yasak ve serbest alanlar belirlemiş. Başörtülü öğrenciye kongre merkezindeki bir sosyal etkinliğe katılmasına izin verilmezken başka bir üniversitenin öğrencisi içeri alınabiliyor. Rektörlük öğrencilerini "yurttaşları" gibi görüyor ve diktatörlük yasalarını da yalnızca kendi öğrencilerine uygulama ayrıcalığı tanıyor," denildi.

Tanrıverdi açıklamada ayrıca, üniversitenin öğrencilerine uyguladığı bu davranışının, dünya üniversiteleriyle kıyaslanamaz geriliğinin sebebi bilimden, özgürlükten, ilimden, irfandan nasbini almış geri ve ilkel beyinlerin tahakkümü ve yönetimi altında kalmasından olunduğunun altı çizildi.

Son olarak sendika açıklamasında, Trakya Üniversitesindeki taciz ve baskının bir an önce sona erdirilmesi için başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı görevlerini yapmaya çağırdı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim