1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rejim Güçlerinden Yermuk'a Varil Bombalı Saldırı
Rejim Güçlerinden Yermuk'a Varil Bombalı Saldırı

Rejim Güçlerinden Yermuk'a Varil Bombalı Saldırı

Esed güçlerine ait helikopterlerin, başkent Şam'ın güneyinde yer alan Yermuk Mülteci Kampı'ndaki yerleşim birimlerini bombaladığı bildirildi.

A+A-

Kamp sakinlerinden Ebu Basim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed güçlerine ait helikopterlerin, sivillerin bulunduğu bölgeye 10'dan fazla varil bombası attığını ve saldırıda geniş çapta yıkımın meydana geldiğini belirtti. 

Rejimin ayrıca kampa havan toplarıyla saldırdığını aktaran Basim, "25 yıldır kampta kalıyorum. Sivil hayatımızda silah hatta bıçak dahi taşımadık. Kaldığımız bölgenin hepsi sivil. Evimiz başımıza yıkılıyor, ne günahımız var? Ey UNRWA, cumhuriyet sarayı! Kampta taraflar arasında cereyan eden çatışmalarla ne ilişkimiz var ki evlerimiz başımıza yıkılıyor" dedi.

Varil bombası atılması sonucu evi yıkılanlardan biri olan Basim, şunları söyledi: 

"Bu evi 23 yıl uğraşarak yaptım, rejimin hava saldırısında hasar görerek kullanılmaz hale geldi. Çevredekiler beni enkazdan çıkarttılar. Ülkedeki tüm olaylara rağmen hiçbir şeye karışmadım, evimden dahi çıkmadım. Şimdi, eşyalarımı, evimi hırsızlara mı bırakayım, ne yapayım? Üzerinde emek harcadığım evi tabi ki içinde oturmak için yaptım. Ama şimdi paramız yok, harcayarak hiçbir şeyimiz kalmadı."

AA

HABERE YORUM KAT