1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rehabilitasyon Merkezinde İntihar Girişimi
Rehabilitasyon Merkezinde İntihar Girişimi

Rehabilitasyon Merkezinde İntihar Girişimi

Kemerburgaz’daki rehabilitasyon merkezinde, 4 kız çocuğunun intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

A+A-

 

Adı sık sık skandallarla gündeme gelen İstanbul Kemerburgaz’daki Ağaçlı Çocuk Rehabilitasyon Merkezi bu sefer de intihar girişimiyle gündemde. Rehabilitasyon merkezinde yaşları 14 ile 16 arasında değişen 4 kızın intihara kalkıştığı iddia edildi.

İLAÇ YUTTULAR

Rehabilitasyon merkezinin revir odasının kapısını açan 4 arkadaş, ecza dolabından 4 kutu ilaç alarak odalarına geçti. İlaçları yutan 4 kız, beklemeye başladı.

14 yaşındaki B.S.’nin durumunun ağırlaşması üzerine, ilaç içen kızlardan biri hemen merkez yetkilisinin yanına gitti. Revir odasına giden merkez yetkilisi, kapının açık olduğunu ve ecza dolabının açıldığını görünce intihar girişiminde bulunan 4 kız çocuğunun yanına gitti. Durumu ağırlaşan B.S. ile diğer çocuklar hastaneye kaldırıldı. Kızlar tedavi altına alındı.

HAYATTAN SIKILMIŞLAR

Tedavileri tamamlanan kızların, psikolog eşliğinde ifadeleri alındı. İntihar girişiminde bulunan kızlardan ikisi, yaşadıkları hayattan sıkıldıkları için ölmek istediklerini ve bu nedenle ilaç içtiklerini anlattı.

ASKERLER KIZLARI EVE KAPATMIŞTI

Rehabilitasyon merkezi daha önce de askerlerin karıştığı bir skandalla gündeme gelmişti. 45 kız öğrencinin kaldığı rehabilitasyon merkezinden kaçan 15 yaşlarındaki iki kız askerler tarafından eve kapatılmış ve günlerce tecavüzüne uğramıştı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum