1. HABERLER

  2. HABER

  3. Real Madrid'den "Sığınmacı"lara 1 Milyon Avro Yardım
Real Madrid'den "Sığınmacı"lara 1 Milyon Avro Yardım

Real Madrid'den "Sığınmacı"lara 1 Milyon Avro Yardım

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madrid futbol takımı, İspanya'nın kabul edeceği “sığınmacı”lara yardım amaçlı kullanılması için 1 milyon avro bağışlayacağını duyurdu.

A+A-

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada: "Kulübümüzün sosyal dayanışma vaadi çerçevesinde, ölüm ve savaştan kaçmak için evlerini terk etmeye zorlanan çocuk, kadın ve erkeklere yardım etmek hedefiyle bu kararı aldık." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “sığınmacı”lara destek için farklı öncelikler üzerinde çalışıldığı, özellikle genç “sığınmacı”ları kulübün bazı tesislerinde konuk etme ve onlara sportif malzeme verilmesi gibi projelerin de hazırlandığı vurgulandı.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile bir telefon görüşmesi yaptığı ve İspanya'ya gelecek “sığınmacı”lara yardım için işbirliği yapmaya hazır olduklarını aktardığı belirtildi.

"Daha Fazla Javi'ler İstiyoruz"

Bu arada, Bayern Münih'de forma giyen İspanyalı futbolcu Javi Martinez'in, Berlin'de “sığınmacı”ları karşılayarak onlara hediyeler vermesi, Marca gazetesinde manşete çıkarıldı: "Daha Fazla Javi'ler İstiyoruz" başlığıyla verilen haberde, spor dünyasına “sığınmacı”lara yardım etmesi çağrısında bulunuldu.

İspanya'da özellikle yerel yönetimler tarafından “sığınmacı”ların ülkeye kabul edilmesi amacıyla büyük bir kampanya başlatıldı. Madrid ve Barcelona başta olmak üzere 50'ye yakın kent yönetimi, “sığınmacı”ları kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum