1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rapor: İnşaat Sahibi de Asansör Firması da Kusurlu
Rapor: İnşaat Sahibi de Asansör Firması da Kusurlu

Rapor: İnşaat Sahibi de Asansör Firması da Kusurlu

Asansör kazasıyla ilgili bilirkişinin hazırladığı ön raporda asansör firması yetkilileri ve teknik personeli ile Torunlar GYO'nun idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu olduğu belirtiliyor.

A+A-

10 işçinin öldüğü asansör faciasında bilirkişi raporu savcılığa ulaştı. Raporda, "Asansörün montajını ve bakımını yapan Geda major firmasının yetkilileri ve teknik personelinin, asıl işveren konumundaki Torunlar GYO-Torun yapı-Torunlar Gıda Proje ortaklığının idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu oldukları kanaati oluşmuştur" denildi. 

Mecidiyeköy'de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasına ilişkin hazırlanan bilirkişi ön raporunda asansör firması yetkilileri ve teknik personeli ile Torunlar GYO'nun idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu olduğu kanaatine varıldığı belirtildi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen raporda 5 sayfalık ön raporun sonuç bölümünde, "Cephe asansörünün şantiyeye montajını ve bakımını yapan Geda Major firmasının yetkilileri ve teknik personelinin, asıl işveren konumundaki Torunlar GYO-Torun yapı-Torunlar Gıda Proje ortaklığının idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu oldukları kanaati oluşmuştur" denildi.

7 kişilik uzman heyetin imzası bulunan ön raporda ayrıca, "Kimliği tarafımızca bilinmeyen asansör kullanıcısının, yapı denetimi firması yetkililerinin, İş Sağlığı Güvenliği firmasının yetkililerinin kazada kusur durumları nihai raporda değerlendirilecektir" ifadelerine yer verildi. 

 

HABERE YORUM KAT