1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Ramazanın İlk Yarısında Suriye'de 107 Çocuk Öldü!
Ramazanın İlk Yarısında Suriyede 107 Çocuk Öldü!

Ramazanın İlk Yarısında Suriye'de 107 Çocuk Öldü!

Henüz ramazanın yarısına yeni girilen Suriye'de 1.262 kişi Esed güçlerinin saldırısında hayatını kaybetti. Ölenlerin 107'si çocuk...

A+A-

Suriye'de rejim güçlerinin ramazan ayının ilk günlerinden bu yana çeşitli kentlerde muhaliflere karşı düzenlediği operasyonlarda 1.262 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Suriye hükümetine bağlı güçlerin ramazan ayının başlangıcından bu yana yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda 1.262 kişinin hayatını kaybettiğini ve bunlar arasında 107 çocuk ile 100 kadının bulunduğunu duyurdu.

Rejim güçleriyle girilen çatışmalarda 442 silahlı muhalifin hayatını kaybettiğini aktaran SNHR, çeşitli kentlerdeki istihbarat şubelerinde de 100'den fazla sivilin de işkence altında öldüğünü belirtti.

Şam yönetiminin ramazan ayında muhaliflerle ateşkesi kabul etmediğini belirten SNHR, olaylarda en çok sivil kaybın başta başkent Şam olmak üzere Halep, İdlib ve Dera'da yaşandığını ifade etti.

SNHR, hükümet güçlerinin muhaliflerin yaşadığı bölgelere temel ihtiyaç malzeme girişine izin vermediği için birçok bölgede insani dramın yaşandığını kaydetti.

LCC, dünkü saldırılarda 9'u çocuk 121 kişinin katledildiğini duyurmuştu.

 

HABERE YORUM KAT