Ramazan el-Buti’ye Suikast Girişimi

02.01.2012 10:10
Ramazan el-Buti’ye Suikast Girişimi
Suriye’deki katliamlara tepki vermeyip, Baas rejiminin yanında yer alan Ramazan el-Buti’ye suikast girişiminde bulunuldu.

2011 yılının son günü 31 Aralık Cumartesi akşamı İslam dünyasında tanınan meşhur “İslam âlimi” Ramazan el-Buti’ye suikast düzenlendi.

Buti Camii’nde vuku bulan olayda suikast planının sezilmesi nedeniyle eylem gerçekleşmeden, eylemi planlayanlar yakalandı ve linç edildi.

Sitemize ulaşan bilgilere göre Ramazan el-Buti’ye öldürmeyi planlayan üç genç akşam namazından yatsı namazına kadar camide suren dersin bitmesini ve Buti’nin camiden çıkmasını bekledi. Ancak mahallede çaycılık yapan bir muhbirin olayı sezip istihbarata haber  vermesi üzerine cami çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı ve caminin bahçesine saklanan muhalif üç genç yakalanarak linç edildi. Polis aracına bindirilen geçlerin üçünün de öldüğü tahmin ediliyor.

Gençlerin linç edilmesinden sonra Buti, polis eşliğinde caminin yakınındaki evine götürüldü.

Şam’da bulunan kardeşimiz M. Hamidullah Güvel tarafından sitemize ulaştırılan habere göre polislerin olay yerini terk etmesinden sonra muhalif silahlı bir grup, gençleri ihbar eden çaycıyı infaz etti.

Buti’ye yönelik suikast girişiminin, Buti’nin her fırsatta rejimi destekler nitelikte konuşmalar yapmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

HAKSÖZ-HABER

 

 • Yorumlar 14
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim