Ramazan el-Buti: Baas Ordusu Sahabeden Farksız

29.01.2013 02:49
Ramazan el-Buti: Baas Ordusu Sahabeden Farksız
Suriye halkından, Esad’ın resmine secde edilebileceği fetvası veren Ramazan el-Buti büyük tepki görmüştü. Ramazan el-Buti’nin bu fetvasının Suriye rejimine bir destek olduğunu belirten Deyr Zor halkı, Ramazan el-Buti’nin yüzlerce eserini yakmıştı.

Islahhaber

Suriye’de Esed ordu güçlerinin ,insanlığa ve Müslümanlığa yaptığı zulmü, işkenceyi ve hakaretleri dünya basınında sürekli yer almıştır. Buna binaen; daha önceden söylediği Esed ordusunun Sahabeden farksızdır demesi, katil Suriye ordu güçlerinin yaptığı zulmü, işkenceyi tecavüzü görmezlikten gelerek ve zulme sessiz kalan Ramazan el- Buti; Cuma hutbesi sırasında verdiği fetvada Yüce Allah’tan Suriye’nin dört bir yanında barış ve güvenliği sağlanması ve ülkenin vatan düşmanlarından temizlenmesini diledi. 

Buti, '' Yüce Tanrının buyurduğu ulusal birliğe bağlı kalacağını belirterek din düşmanları mezhepler ve anlaşmazlıklar bizi birbirimizden ayıramayacaktır'' dedi. Küçük çocukların başlarını bedenlerinden ayıran , sivil halka rast gele bomba yağdıran küfrü arkasına alıp İslam’a hakaret eden , kardeşlerimizin namuslarına göz diken kafir güruhu görmezlikten gelerek din düşmanı baas çeteleri sahabeye benzeterek, Allah için hilafet ve vahdet için çabalayan ve savaşanları din düşmanı ile itham ederek tezat bir durum oluştumak ne kadar insancıl.

RAMAZAN EL-BUTİ KİMDİR?

Ramazan el-Butî, Şam Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne 1961’de asistan olmasıyla başlayan akademik hayatı Şam Üniversitesi Dinler ve İnançlar Fakültesi başkanlığı yaptı. Baas Suriye’sinin dini otoritelerinden biri. 

Suriye halkından, Esad’ın resmine secde edilebileceği fetvası veren Ramazan el-Buti büyük tepki görmüştü. Ramazan el-Buti’nin bu fetvasının Suriye rejimine bir destek olduğunu belirten Deyr Zor halkı, Ramazan el-Buti’nin yüzlerce eserini yakmıştı.
Baas  Ordusu Sahabeden Farksızmış!

İşte Bzotnawa sitesinin yer verdiği videoda Butî’nin sarf ettiği  sözlerden bazıları:

“Ordumuz ümmetin komutanı gibi olmalıdır. Ki onlar, bunun için vardırlar. Kahraman ordumuz çalışırken eğer bizler bir şey yapmaz da evlerimizde oturuyorsak Allah’tan utanmalıyız. Allah’tan bizim ve onlar için başarı istiyoruz. Allah’a yemin ederim ki bu ordunun fertleri ile sahabe arasında hiçbir fark yoktur.”

İşte sahabe dediği Baas Ordusu

 
 • Yorumlar 18
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim