1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ramallah'ta Yaşanan Çatışmalarda 150 Filistinli Yaralandı
Ramallahta Yaşanan Çatışmalarda 150 Filistinli Yaralandı

Ramallah'ta Yaşanan Çatışmalarda 150 Filistinli Yaralandı

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Filistin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 15 Mayıs Pazar Ramallah ve El-Biyre'de yaşanan çatışmalarda yaralananların sayısı 150'ye yükseldi.

16 Mayıs 2011 Pazartesi 01:45A+A-

 Onlarca Filistinli gencin de Siyonist işgal ordusu özel kuvvetleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Ramallah'taki hastane kaynakları bugün öğleden sonra hastaneye 150 yaralının getirildiğini, yaralılardan yedisinin durumunun ağır olduğunu, 30 yaralının gerçek kurşunlarla ve onlarcasının da göz yaşartıcı bombalardan çıkan gazla yaralandığını söyledi.

Bu arada, Ramallah vilayetinin çeşitli bölgelerinde Büyük Felaket'in (En-Nekbe) yıldönümü münasebetiyle düzenlenen gösterilerde Filistinli gençlerle Siyonist işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Ramallah kentinin kuzeyindeki Attara kontrol noktası yakınlarında Filistinli öğrenciler ile Siyonist işgal askerleri arasında çatışma çıktığı kaydedildi.

Kudüs kentinin kuzey batısındaki Bedu kontrol noktasında da Büyük Felaket'in yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yürüyüşün ardından Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Siyonist işgal güçlerinin Kudüs'ü çevreleyen Yahudi yerleşkelerinden bölgeye büyük çapta askeri destek gönderdiği bildirildi.

Filistinli kaynaklar, işgal altındaki Kudüs'ün kuzey doğusundaki Anata beldesinde de Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT