Ramallah Çocuk Şehidi Uğurladı

25.06.2016 02:33
Ramallah Çocuk Şehidi Uğurladı
Salı günü işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit olan Mahmud Bedran’ı (15) Rabbine uğurladı.

Batı Yaka’nın Ramallah ve El-Bire halkı, geçen Salı günü Beyt Ur Et-Tahta köyünde işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit olan Mahmud Bedran’ı (15) Rabbine uğurladı.

Ramallah’taki devlet hastanesinden alınan şehidin cenazesi kalabalık bir kitle tarafından doğum yeri olan Beyt Ur Et-Tahta köyüne götürüldü.

Evine getirilip ailesinin son kez kendisini görmesinden sonra köy camisinde namazı kılınmadan önce okuluna götürüldü. Köy camisinde kılınan namazdan sonra şehit köy mezarlığında defnedildi.

Şehidi omuzlarında taşıyan mahşeri kalabalık, işgal rejimi aleyhinde sloganlar atarak, şehidin intikamının alınmasını istedi.

Ramallah valisi yaptığı konuşmada “işgal rejimi yavrularımızı soğukkanlılıkla öldürmek için karar almıştır. Bu, bütün dünya için utançtır” dedi.

Oğlunun şehit edilmesiyle ilgili konuşan şehit babası ise, işgal güçlerinin oğlunu özellikle hedef alarak öldürdüklerini söyledi.

Şehidin babası Re’fet Bedran yaptığı açıklamada “işgal güçlerinin Mahmud’un yanlışlıkla öldürüldüğünü söylemeleri sorumluluktan kaçmaktan başka bir şey değildir. Caddeyi sürekli kontrol eden ve gözetleyen, caddenin hangi noktasında ne olduğunu çok iyi bilen bu güçler nasıl hata edebiliyor? Madem hata ile vurulmuştu, peki neden cenazesini iki gün gasp edip vermediler” ifadesini kullandı.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim