1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Raid Salah'tan Suriye Direnişine Bin Selam!
Raid Salahtan Suriye Direnişine Bin Selam!

Raid Salah'tan Suriye Direnişine Bin Selam!

Şeyh Raid Salah, Peygamberimize çirkin hakaret içeren filmi protesto için Kudüs'te toplanan on binlere hitap etti.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Kudüs’te Filistin’in değişik yerlerinden gelen ve işgal toprakları altındaki bölgede faaliyet sürdüren İslami Hareket’e bağlı binlerce kişi Ummul Fehim’deki Şenlik Meydanında Rasulullah’a (s) hakaret içeren “Müslümanların Masumiyeti” adlı çirkin filmi protesto etti.

Gösteride Filistinli İslami Hareket liderleri konuşma yaptı. Şüphesiz en dikkat çekici konuşma “Kudüs Muhafızı” ve İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah’ın konuşmasıydı.

Şeyh Raid Salah, konuşmasında, Suriye’de yaşanan zulme dikkat çekerek Allah’ın izniyle Baas rejiminin yıktığı mescitleri yeniden ihya edeceklerini söyledi.

Şeyh Raid Salah, şunları söyledi:

Beyt-i Makdis’te Siyonist işgal kesinlikle bitecektir, aynı şekilde Suriye’deki Batıni/Nusayri Esed işgali de bitecektir. Bütün Suriye’de mescitleri yıkmaya devam eden Batıni/Nusayri işgali Allah’ın izniyle son bulacaktır.

Bütün inancımızla söylüyoruz ki, biz Filistinli, Tunuslu, Suriyeli, Mısırlı, Libyalı ve Yemenli şehitlerin kanıyla Siyonistlerin yıktığı tüm mescitleri yeniden bina etmeye kararlıyız. Biz biliyoruz ki Filistin dramının başladığı günden beri Siyonist devlet uyguladığı proje ile 1200’den fazla mescidi yıktılar ve bu Siyonistlerin takipçileri halen de bu mescitleri yıkıyorlar. Aynı şekilde diyoruz ki, biz bu mescitleri de yeniden ihya etmeye kararlıyız.

Mescitler nerede olursa olsun, ister Şam’da ister burada, Babul Yafa semtinde ya da Hayfa, Yafa, Akka’da veyahut Sur’da, Trablus’ta, Hama’da, Humus’ta Allah’ın evleridir ve bozguncuların yıkımına karşı bizler bu mescitleri imar etmekle mükellefiz. Bu mescitleri Allah’a kavuşana kadar korumaya devam edeceğiz.

Ve siz ey Beyti Makdis’teki akrabalarımız! Sizler Allahın izniyle Siyonist işgale karşı zafer kazanacaksınız.

Ve siz Ey Suriyeli akrabalarımız! Ey savaş meydanlarında gözünü kırpmadan bekleyen kardeşlerimiz! Allah’ın izniyle Batıni/Nusayri işgaline, Amerikan nifakına, Avrupalıların ikiyüzlülüğüne ve İran ve Rusya’nın zalim Esed nizamına yaptığı yardımlara karşı zafere ulaşacak olanlar sizlersiniz. Sizi burada “Şam’dan Kudüs’e Hak Geldi Batıl Zail Oldu” “Hak Geldi Siyonist İşgal Zail Oldu” “Siyonist İşgal Zail Olmaya Mahkûmdur” “Nusayri/Batıni İşgal Zail Olmaya Mahkûmdur” nidalarıyla gelen özgürlük izzet ve onur kafileleriyle karşılamamıza çok uzun bir zaman kalmadı inşallah.

Tercüme: İsmail Çoktan / Haksöz-Haber

***

Raid Salah'ın konuşmasının diğer bölümünü Filistin Enformasyon Merkezinden iktibas ediyoruz:

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Siyonist işgal yönetiminin Mescidi Aksa’yı bölmek için acele etmesinin Allah’ın izniyle kendi sonunu hızlandıracağını belirterek, “Mescidi Aksa’yı yıkıp yerine heykeli dikmek için acele ediyorsan, bu durumda Allah’ın izniyle evini elinle yıkma işini de hızlandırmış olursun. Bu, Kudüs’te zalimin duramayacağını bize öğreten Rabbani bir dengedir” dedi.

17'incisi düzenlenen ‘Kudüs Tehlikede’ etkinliğinde bir konuşma yapan Kudüs muhafızı Şeyh Raid Salah şunları söyledi: “Huzurunuzda konuşma ve mesaj verme beni sevindiriyor. Hz. Peygamber’den başlayıp “Lebbeyk Ya Rasulallah! Hepimiz sana fedayız, canımız sana feda olsun!” diyor ve şunları ifade etmek istiyorum:

“Hz. Peygamber’e dil uzatan Amerikalı, Fransalı, Danimarkalı insanlar! Bizi dinleyin ki gerçekte ne olduğunuzu anlayasınız. Siz uluslararası Siyonizmin, uluslararası Protestanlığın, ve haçlıların kuklaları ve kölelerisiniz. Size İslam’ın rahmetini göstermek, sizi bu kölelikten kurtarmak için geliyoruz. Asya’da, Afrika’da, Avrupa’da ve başka yerlerde en fazla ismin Muhammed olduğunu bilmenizi istiyoruz.  Size İslam’ın ahlakını öğretmek ve adaletini göstermek üzere geliyoruz.”

İşgal rejimine de seslenen Salah şunları söyledi: “Sizin, zindanlardaki esirlerin ve şehitlerin direnişi, bizim Kudüs, El-Muselles ve En-Nakab’ta gösterdiğimiz direniş sayesinde işgalciye seslenmek istiyorum. Gücün ve zindanların ne kadar fazla olursa olsun sakın kibirlenip böbürlenme. Sen kimsin? Allah katında sen bir sivrisineğin kanadı bile değilsin.”

Hz. Hatice’ye “Uyku zamanı geçti” diyen ve Fetih Günü 360 putu deviren Hz. Peygamber'in arkasında yürüdüklerini belirten Şeyh Raid Salah kendileri için de uyku zamanının geçtiğini, işgalciyi Mescidi Aksa ve Kudüs’ten çıkarıncaya kadar durmayacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

9 Yorum