1. HABERLER

  2. HABER

  3. Raid Salah: İsrail Yok Olacak!
Raid Salah: İsrail Yok Olacak!

Raid Salah: İsrail Yok Olacak!

Kudüs muhafızı ve 48 Toprakları İslâmî Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, dün Pierre Loti'deki turistik tesislerde basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Terör devleti İsrail'in Kudüs’ü tamamen ele geçirmek için sürekli planlar yaptığını belirten Kudüs Muhafızı Raid Salah, “Şu anda 4 milyon Filistinlinin Kudüs’e girmesi yasak. Allah'ın da bir planı var. Mescid-i Aksa'da zafer kazanılacak ve İsrail yok olacak” dedi.

Haber: Hüseyin Kulaoğlu

Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği'nin (Mirasımız Derneği), davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Kudüs muhafızı ve 48 Toprakları İslâmî Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, dün Pierre Loti'deki turistik tesislerde basın toplantısı düzenledi. Kudüs Muhafızı Raid Salah, İsrail'in Kudüs şehrinde bir planı olduğunu söyledi. Salah, Allah'ın da bir planı olduğunu ifade ederek, Mescid-i Aksa'da zafer kazanılacağını ve İsrail'in de yok olacağını belirtti.

İsrail Sürekli Kudüs Şehrine Saldırıyor

Raid Salah basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın, 1967 yılından itibaren İsrail'in işgalinde olduğunu söyledi. 1967 yılından itibaren şehre sürekli saldırılar yapıldığını ifade eden Salah, bu saldırıların önceden gizlendiğini, ama geçen seneden itibaren artık kamuoyuna duyurulmaya çalışıldığını belirtti. 2011 yılında, 5 bin sivil toplum kuruluşunun Mescid-i Aksa'ya saldırıları organize ettiğini vurgulayan Raid Salah, söz konusu kuruluşların küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa'ya girme girişimlerinde bulunduklarını, Aksa'ya girdiklerinde ise Yahudi ayinleri yaptığını ve Tevrat okuduklarını söyledi.

Süleyman Mabedini İnşa Edecekler

Bu tür saldırıların İsrail kolluk kuvvetleri gözetiminde yapıldığına dikkat çeken Salah, bu saldırıları son zamanlarda kamuoyuna duyurmalarının üç amacı olduğunu belirtti. Salah; “Birincisi; İsrail, insanları bu duruma alıştırmak istiyor. İkincisi; 'Biz Mescid-i Aksa'ya giriyoruz, dinî ayinler yapıyoruz ve bu durum sizin ayinlerinizi engellemiyor' diyerek, Mescid-i Aksa'yı ikiye bölmeyi hedefliyorlar. Bir yanda Yahudiler diğer yanda Müslümanlar ibadet yapsınlar diye... Halil kentindeki İbrahim Mescidi'nde bir ara bunu uyguladılar. Üçüncüsü; İsrailliler kendi yanlış inanışlarına göre Aksa'da Yahudi varlığını yoğun bir şekilde hissettirerek, Süleyman Mabedi'ni inşa etmek istiyorlar..." dedi.

4 Milyon Filistinlinin Aksa'ya Girmesi Yasak

İngiltere'de Siyonist lobi ve İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine açılan davadan, alnının akıyla çıktığını kaydeden Salah, İngiltere'den Kudüs'e gelirken, İsrailli yetkililerin kendisine Mescid-i Aksa'ya giremeyeceği yönünde belge verdiğini söyledi. 2007 yılından beri Aksa'ya giremediğini ifade eden Kudüs Muhafızı Raid Salah, Mescid-i Aksa İmam Hatibi İkrime Sabri, müezzini ve caminin işlerinde görevli olan diğer kişilerin de Aksa'ya girmesinin yasak olduğunu belirtti. Salah, İsrail tarafından, Batı Yaka ve Gazze'de yaşayan 4 milyon Filistinlinin de Mescid-i Aksa'ya girmesinin yasaklandığını vurguladı.

Mescid-i Aksa’nın Altına Sinagog İnşa Ettiler

İsrail'in Kudüs'te yaptığı kazıları anlatan Raid Salah, İsrail'in Kudüs'ün altını örümcek ağı gibi dolaştığını belirtti. İsrail'in medya organlarında bu kazılarla ilgili haberlerin çıktığını hatırlatan Salah, söz konusu haberlerde, Aksa'nın temellerine ulaşıldığının belirtildiğini söyledi. Salah, kazılar sonucunda yeraltına, “Nesiller Kervanı” müzesi ve sinagog inşa edildiğini, buralara da turistik geziler düzenlendiğini vurguladı.

İsrail Bölgesel Savaş Çıkarmayı Planlıyor

İsrail'in bölgesel savaş çıkarmayı planladığını ifade eden Raid Salah, bölgede çıkacak olan savaş sırasında, gündemin savaşa yoğunlaşacağı için bir oldu bitti ile Mescid-i Aksa'yı yıkabileceğini söyledi. Arap ülkelerinde yaşanan ayaklanmadan da bahseden Salah, ayaklanmaların çok önemli sonuçlar doğuracağını vurguladı. Ayaklanma sonucunda Siyonist İsrail'in ilk defa halklarla karşı karşıya geldiğini belirten Salah, ayaklanmalardan önce halkların diktatörler yüzünden elleri ve kollarının bağlı olduğunu söyledi.

Yeni Akit 

HABERE YORUM KAT