Raid Salah İngiltere'de Serbest Bırakıldı

19.07.2011 09:52
Raid Salah İngilterede Serbest Bırakıldı
Şeyh Raid Salah, İngiltere'de yaklaşık üç hafta süren kanunsuz gözaltının ardından serbest bırakıldı.

1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, yaklaşık üç hafta süren kanunsuz gözaltının ardından dün (18 Temmuz Pazartesi) serbest bırakıldı.

Şeyh Raid Salah, serbest bırakılmasının ardından Londra'da ikamet ettiği otele gitti. İngiliz Yüksek Mahkemesi, 15 Temmuz Cuma günkü oturumunda Şeyh Raid Salah'ın serbest bırakılması kararı vermişti.

İngiltere'deki İslami Girişim, İngiliz Yüksek Mahkemesi'nin kararının dünyanın her yerinde Filistinli liderlere ve Filistin davasına savaş açan Siyonist lobi için büyük bir yenilgi olduğunu söyledi.

İslami Girişim tarafından dün yayınlanan bildiride, "İngiliz Yüksek Mahkemesi'nin verdiği karar, Şeyh Raid Salah'ın ülkeden uzaklaştırma kararına itirazına rağmen İçişleri Bakanlığı'nın gözaltının devam etmesi yönündeki kararının siyasi olduğunu göstermektedir." ifadelerine yer verildi.

Bildiride ayrıca İngiliz İçişleri Bakanlığı'nın kararının İngiltere'de uygulanan kanunlara ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğuna dikkat çekildi.

İngiltere'deki İslami Girişim Başkanı Muhammed Savaliha, "Bu karar, bu ülkede Siyonist lobiye karşı daha önce alınan kararlara eklenmiştir ve kesinlikle bir zaferdir. Fakat Şeyh Raid Salah'ın ülkeden uzaklaştırma kararına karşı açtığı dava sonuçlanıncaya kadar mücadele devam edecek" dedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim