1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Raid Salah İngilizleri Mahkemeye Veriyor
Raid Salah İngilizleri Mahkemeye Veriyor

Raid Salah İngilizleri Mahkemeye Veriyor

İngiltere'de yaşadığı mağduriyet karşısında hukuk mücadelesini sürdüren Şeyh Raid Salah İngiliz hükümetini mahkemeye veriyor.

14 Eylül 2011 Çarşamba 19:25A+A-

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah bir grup avukatla birlikte İngiliz hükümeti aleyhinde dava açmaya hazırlanıyor. Şeyh Salah, İngiliz mahkemeleri tarafından aleyhinde alınan zalim kararın arkasındaki gerçeği öğreninceye kadar Londra’yı terk etmeyeceğini söyledi.

İngiliz İçişleri Bakanı Theresa May, 29 Haziran tarihinde antisemitizmle suçladığı Şeyh Raid Salah’ın sınır dışı edilmesini kararlaştırmıştı. Avukatlar ise baştan beri davanın siyasi olduğunu savunuyorlardı.

Şeyh Raid Salah ile birlikte davayı mahkemeye götüren ve Salah’ın avukatlığını yapan Hüseyin Ebu Hüseyin, Salah’ın şimdiye kadar ne işgal rejiminde ne de defalarca ziyaret ettiği İngiltere’de böyle bir şeyle suçladığına dikkat çekerek, İngiltere İçişleri Bakanlığının Siyonistlerin baskısı sonucu onu antisemitizmle suçladığını ifade etti.

İslamî Hareket ise Raid Salah hakkında Siyonistlerin aldığı bir kararı hayata geçiren İngiliz hükümetini rahat bırakmayacaklarını belirtti. (FİEM)

 

HABERE YORUM KAT