1. HABERLER

  2. HABER

  3. Raid Salah İçin Konsolosluk Önündeyiz
Raid Salah İçin Konsolosluk Önündeyiz

Raid Salah İçin Konsolosluk Önündeyiz

Özgür-Der tarafından yapılan açıklamada 4 Temmuz pazartesi saat 14:00’da Tepebaşı’ında bulunan İngiltere Konsolosluğu önünde Raid Salah'ın özgürlüğü için oturma eylemi yapılacağı bildirildi.

02 Temmuz 2011 Cumartesi 02:46A+A-

Açıklamanın Metni:

Raid Salah’a Özgürlük İçin İngiltere Konsolosluğu Önündeyiz!

Filistin ve Kudüs davasının sembol şahsiyetlerinden Raid Salah 25 Haziran tarihinden beri hukuksuz bir şekilde tutuklandı. İngiltere’de sivil kuruluşların daveti üzerine 1 ay önceden netleşmiş programı çerçevesinde yaptığı vize başvurusu kabul edilen Raid Salah kaldığı otelde geceyarısı baskınıyla gözaltına alındı ve hukuksuz bir şekilde vizesi iptal edilip sınır dışı edilmeye çalışıldı. Bu uygulamaya karşı meşru direnme hakkını kullanan Raid Salah sınırdışını kabul etmeyeceğini bildirmiş, İngiliz makamları ise Salah’ı tutuklayarak yeni bir hukuksuzluğa imza atmıştır.

İngiltere, Siyonist çetenin devletleşmesi sürecindeki oynadığı büyük rolden bugüne siyonizmle sürekli ittifak ilişkisi kendi kanunlarını dahi çiğnemeye yol açtırıyor. Daha önce İngiltere’ye defalarca giden Raid Salah’ı Siyonist lobinin çabasıyla engellemeye çalışıyor.

Raid Salah’a yapılan bu hukuksuzluğu protesto ediyoruz. Bu hukuksuz muameleyi kabul etmiyoruz ve Raid Salah’ın derhal serbest bırakılmasını ve fikirlerini özgürce ifade edebileceği ortamın kendisine sağlanmasını talep ediyoruz.

Tarih: 4 Temmuz 2011 Pazartesi

Saat: 14.00

Yer: İngiltere Konsolosluğu Önü-Tepebaşı 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum