Rachel'in Ailesinden Obama'ya Mektup

24.05.2011 09:55
Rachelin Ailesinden Obamaya Mektup
Filistinlileri savunuerken İsrail tarafından katledilen ABD vatandaşı Rachel Corrie'nin ailesi, Obama'ya Rachel olayının akıbetiyle ilgili bir mektup gönderdi.

2003 yılında Filistin'de bir evi yıkmak isteyen İsrail buldozerlerini engellemek isterken buldozer tarafından ezilerek katledilen özgürlük elçisi Rachel Corrie'nin anne ve babası Amerika Başkanı Obama'ya Rachel'in öldürülme olayı etrafındaki soruşturmaları ve yargılamaları yapması için İsrail hükümetine baskı yapması isteklerini içeren bir mektup gönderdi.

Önceki Amerikan Başkanı G. Bush'un önceki İsrail başkanı Ariel Şaron'la beraber konu hakkında ciddi takibatlar yapıp gerekli cezaların verileceği sözünü verdiğini, fakat bu sözün gereklerinin halen yerine getirilmediğini belirten Rachel'in anne ve babası mektuplarında ABD Başkanı Obama'dan İsrail tarafından davanın unutturulmasına ve delillerin yok edilmesine karşı harekete geçmesini istedi. Aile ayrıca ABD'nin İsrail hükümetine de gerekenin yapılması konusunda baskı yapması gerektiğini ifade etti.

El-Cezire'ye de bir demeç veren aile, kızlarının İsrail'in tehditlerine ve kapsamlı bir şekilde Filistinlilerin evlerini yıkmasına karşı her zaman Filistinli ailelerle beraber olduğunu ifade etti. Ayrıca Rachel'in ölümünden sorumlu olanların cezalarını çekeceklerinden yana umutlu olduklarını belirttiler.

İsmail Çoktan / Haksöz-Haber
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim