1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Rabia Şehitleri İçin Hac Yapıyorlar
Rabia Şehitleri İçin Hac Yapıyorlar

Rabia Şehitleri İçin Hac Yapıyorlar

Rabia şehitleri için hac kampanyasına Mısır'dan gelenlerin yanı sıra Suudi Arabistan'da yaşayan bazı Mısırlılar da destek veriyor.

A+A-

Mısır'da başlatılan "Rabia şehitleri için umre" ve "Her şehit için umre projesi" kampanyaları, bazı hacı adayları tarafından hayata geçiriliyor.

Mekke'de yaşayan ve 5 arkadaşı Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda şehit olan Mısırlı Abdurrahman Zikri de ordu birliklerinin müdahalesi sırasında hayatını kaybeden Abdurrahman Cude için hacca niyetlendi. Elektrik mühendisi olan Abdurrahman Zikri (28), Mekke'de AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisi gibi mühendis olan yakın arkadaşı ve adaşının Rabiatul Adeviyye Meydanı'na müdahale eden askerler tarafından şehit edildiğini söyledi. Abdurrahman Cude'nin gerçek anlamda şehadeti hak edenlerden biri olduğunu ifade eden Zikri, "Onun bütün hayali, Mescidi Aksa'nın özgürleştirilmesiydi. Allah da bunu bildiği için ona şehadeti nasip etti" dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden Rabia şehitleri yerine hac ve umre yapılması için kampanya başlattıklarını belirten Zikri, "Bu gruba katılanların sayısı 60-70 civarında. Temel gayemiz, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda şehit olan kardeşlerimizin yerine umre ve hac yapmaktı. Çok şükür bunda da başarılı olduk" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT