1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. PYD'nin Rakka'da Göç Baskısı
PYD'nin Rakka'da Göç Baskısı

PYD'nin Rakka'da Göç Baskısı

PYD'nin silahlı kolu YPG'nin Rakka kentinin kuzeyindeki Ayn'ul İsa beldesinin çevresindeki 4 köyden 95 aileyi zorla göç ettirdiği belirtildi.

A+A-
Suriye'de PYD'nin silahlı kolu YPG'nin Rakka kentinin kuzeyindeki Ayn'ul İsa beldesinin çevresindeki 4 köyden 95 aileyi göçe zorladığı bildirildi.
 
Tel Abyad Meclis Üyesi ve Yerel Belgelendirme Komitesi üyesi Ahmed el-Hac Salih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, YPG militanlarının Rakka'da, Ayn'u İsa beldesinin kuzeyindeki Mebuce'de 49, Kecel'de 27 ve Muhtara köylerinde 19 aileyi göç ettirdiğini söyledi.
 
Bölgeye insan hakları savunucuları ile bağımsız gözlemcilerin gönderilmesini isteyen Salih, "YPG Rakka'nın kuzeyinde halkı tehcire devam ediyor. Biz tarafsız kuruluşlardan bölgeye gözlemci ve insan hakları savuncularının bir an önce gönderilmesini istiyoruz. PYD, bölgede bir çok hak ihlali yaptı ve buna da devam ediyor" dedi.
 
Bu arada, bölgedeki yerel aktivistler de PYD militanlarının insan hakları ihlallerine devam ettiğini, Türkmen ve Arapları evlerinden ve köylerinden ederek, göçe zorladığını doğruladı.
 
(AA)
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT