1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "PYD, Ezan ve Namazı Yasaklıyor"
"PYD, Ezan ve Namazı Yasaklıyor"

"PYD, Ezan ve Namazı Yasaklıyor"

PKK’nın Suriye kolu PYD, Rusya’nın desteğiyle ele geçirdiği Türkmen kasabalarında ezan okunmasını ve namaz kılınmasını yasaklıyor!

A+A-

Yılmaz Bilgen / Yeni Şafak

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Ceyşu’s-Sünne Tugay Komutanı Ebu Hilal, “PYD, ezanı susturmayı devrimci mücadelenin zaferi olarak görüyor.” diye konuştu.

Halep'in kuzeyinde Rusya'nın hava desteğiyle 8 köyü ele geçiren PKK'nın Suriye kolu PYD, kontrolü sağladığı yerlerde İslâm düşmanlığı sergiliyor.

Tel Rıfat, Ahras, Kefer Naya, Der Cineyl ve Ayn Dakna gibi Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolündeki kasabaları işgal eden PYD, câmîlerde namaz kılınmasına ve ezan okunmasına izin vermiyor. Örgüt ezanı susturamayı devrimci mücadelenin zaferi olarak görüyor.

“PYD Bu Savaşı Er Geç Kaybedecek”

“Suriye'de başlayan devrime ve Kürt halkına ihanet eden PYD'nin asıl savaşı İslâm’la.” diyen ÖSO'ya bağlı Ceyşu's-Sünne Tugay Komutanı Ebu Hilal, “Emperyalist güçler ve mezhepçi İran'ın kışkırtması ile İslâm'a ve Suriye halkına karşı savaş açan PYD, başlattığı bu savaşı er geç kaybedecek.” ifadelerini kullandı.

suriye-010.jpg

“Hayat Hakkı Tanımıyorlar”

Esed rejiminin ne kadar büyük bir “terör” potansiyeli taşıdığını gösterdiğini ifade eden Ebu Hilal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ardından mezhepçi İran ve terör devleti Rusya ve son olarak PYD, içlerinde taşıdıkları mazlumları katleden, kendi hesapları için bir ülkeyi harebeye çeviren yüzlerini gösterdiler. Ancak, en büyük ihanet PYD’den geldi. Ele geçirdikleri noktalarda Kur’ân-ı Kerîm'e hakaret ediyorlar. Minarelerde komünist marşlar çalarak câmîlerde ibadeti yasaklayıp kutsallarımıza küfrediyorlar. Ele geçirdikleri her bölgede her köy ve kasabayı yağmalayıp orada yaşayan Arap, Türkmen ve kendileri gibi düşünmeyen Kürtlere hayat hakkı tanımıyorlar.”.

“PYD, IŞİD'den Daha Tehlikel”

Ebu Hilal, kendilerinin Kürtlerle kardeş olduklarını, ırkçılık tohumları eken tarafın ise PYD olduğunu söyledi.

Hilal, “PYD, Suriye devrimine saplanan bir hançer. Bu belanın üstesinden bir olarak ve bütün Suriye'yi savunarak geleceğimize inanıyoruz”. dedi.

Bütün dünyada IŞİD'in en büyük ve en tehlikeli “terör örgütü” olarak kabûl görmesinin doğru olduğunu söyleyen Ebu Hilal, PYD'nin ortaya koyduğu vahşet, işgal ve tahribat kapasitesi itibarı ile IŞİD'den daha tehlikeli bir “terör örgütü” olduğunu ifade etti.

Ebu Hilal, “Suriye halkı düşmanlarını iyi tanıyor ve onlarla savaşma azmini kaybetmeyecek.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT