1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. 'PYD Direnişçilerin Elindeki Köy ve Beldelere Saldırıyor'
'PYD Direnişçilerin Elindeki Köy ve Beldelere Saldırıyor'

'PYD Direnişçilerin Elindeki Köy ve Beldelere Saldırıyor'

Direnişçilerle IŞİD arasındaki çatışmaları fırsat bilerek direnişçilerin elindeki köy ve beldelere saldıran PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Halep'in kuzeyinde 2 köyün denetimini ele geçirdi.

A+A-

PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile Ceyş es-Suvvar (Devrim Ordusuna) bağlı güçlerin Halep'in kuzeyindeki direnişçilerin denetiminde olan 2 köye saldırarak kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki kaynaklardan aldığı bilgiye göre, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçleri ile Ceys es-Suvvar birlikleri Halep'in kuzeyinde Azezilçesine yakın direnişçilerin denetiminde olan Teneb ile Keştear köylerine saldırarak denetimini ele geçirdi.

Halep'in Azez ilçesi yakınlarında söz konusu köyler çevresinde taraflar arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken PYD, ele geçirdiği Teneb ve Keştaer köyünde yüksek binaların çatılarına keskin nişancı yerleştirdi.

"Muhaliflerin elindeki köy ve beldelere saldırıyorlar"

Bu arada, Şam Cephesinin saha komutanı Muhammed Ahmed, muhaliflerinAzez ilçesinin doğusunda IŞİD'le savaştığı bir dönemde PYD ile Ceyş es-Suvvarın da Azez'in güneybatısında muhaliflerin elindeki köy ve beldelere saldırdığını söyledi.

"PYD'nin, Kobani ile Afrin'i birbirine bağlama düşüncesi var"

Ahmed, "PYD ile Ceyş es-Suvvar'ın hedefi, Halep'in kuzeyindeki Ayn el Arab (Kobani) ile Afrin arasındaki bölgenin de kontrolünü ele geçirmek ve Halep'te muhaliflere giden yardım yollarını kesmektir. PYD'nin, Kobani ile Afrin'i birbirine bağlama düşüncesi var. Biz bu düşünceyi Allah'ın izniyle boşa çıkaracağız" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT