'PYD 15 Temmuz'da Türkiye'ye Girecekti'

21.08.2016 21:49
'PYD 15 Temmuz'da Türkiye'ye Girecekti'
18 Temmuz'da Suruç'ta yakalan bir PKK’lı 15 Temmuz gecesi PYD'nin Türkiye'ye girmek için hazırlık yaptığını ancak darbe başarısız olunca girilemediğini söyledi.

Karar gazetesinden Kenan Butakın'a konuşan Menderes Atilla, darbe girişiminden üç gün sonra yine Şanlıurfa-Suriye sınırında yakalanan bir PKK’lının ifadelerinde de bu konu hakkında bilgiler olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“18 Temmuz’da sınırda yakalanan Suruç nüfusuna kayıtlı bir terörist de ifadesinde bu bilgileri doğruluyor. 15 Temmuz gecesi hazırlık yapıldığını ve Türkiye’ye girileceğini söyleyen bu terörist, sadece polis ve sivillere ateş açabilecekleri, askerlere ise ateş açılmaması yönünde talimat aldıklarını söylüyor. Ayrıca 22 Temmuz’da yakalanan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Kemal Pir adındaki terörist de benzer ifadelerde bulunuyor. Aslında o gece sadece Resulayn ve Kobani değil, PYD’nin kontrolündeki tüm noktalarda bu yönde hazırlıklar yapılmıştı. Ancak darbe girişimi başarılı olamayınca Türkiye’ye giremediler.”

"ABD, PYD'YE YAKLAŞIK 50 TON SİLAH İNDİRDİ"

Darbe girişiminden önceki günlerde ABD tarafından PYD’ye 50 bin ton silah ve mühimmat yardımı yapıldığını da iddia eden Atilla, asıl amacın Türkiye’de bir iç savaş çıkarmak olduğunu ileri sürdü.

Etiketler:
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim