1. HABERLER

  2. HABER

  3. Putin 'Soykırım' Dedi
Putin 'Soykırım' Dedi

Putin 'Soykırım' Dedi

Ermenistan’da yapılacak 100’üncü yıl törenlerine katılacak olan Putin, 1915 olayları için "Soykırım" ifadesini kullandı. Putin’in açıklaması Kremlin’in resmi internet sitesinde yayınlandı.

A+A-

Ermenistan’da 24 Nisan’da yapılacak 100’üncü yıl törenlerine gitmeye hazırlanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "soykırım" ifadesini kullandı. Putin "Etnik kaynaklı toplu katliamların haklı gerekçeleri olamayacağını" söyledi.

Moskova’da düzenlenen 'Soykırımların olmadığı bir dünya' adlı programa gönderdiği mesaj, Kremlin internet sitesinde yayınlandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin mesajında, “24 Nisan 1915 insanlık tarihinin en korkunç ve dramatik olaylarından ve Ermeni halkının soykırımı ile ilgili kederli bir tarih” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın bu trajediyi kendi acısı ve sorunu olarak gördüğünü belirten Putin, 100 yıl sonra söz konusu trajedinin kurbanları önünde başlarını eğdiklerini söyledi.

Rusya’nın objektif ve tutarlı olmaya devam edeceğini vurgulayan Rus lider, “Etnik kimliklere göre toplu katliamın haklı gerekçesi olamaz. Uluslararası toplum, bu tür vahşetlerin hiçbir zaman ve hiçbir yerde tekrarlanmaması için her şeyi yapmakla yükümlü.” dedi.

CHA, Interfax

HABERE YORUM KAT

1 Yorum