1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Putin: “2016'da 4.6 Milyar Dolarlık Silah İhraç Ettik”
Putin: “2016'da 4.6 Milyar Dolarlık Silah İhraç Ettik”

Putin: “2016'da 4.6 Milyar Dolarlık Silah İhraç Ettik”

Suriye'de Beşşar Esed'in katliam ortağı olan Rusya’nın 2016 yılında 4.6 milyar dolarlık silah ihracatı gerçekleştirdiği bildirildi.

A+A-

Sputnik’te yer alan habere göre, Rusya Askerî-Teknik İşbirliği Komisyonu'nun toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın 2016 yılında 4.6 milyar dolarlık silah ihracatı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Putin, silah ihracatı yapan şirketlerin aldığı siparişlerin portföyünün de 50 milyar doların üzerine çıktığını belirtti.

Rusya'nın askerî-teknik işbirliği alanındaki çabalarını arttırdığına dikkat çeken Putin, Rusya menşeli silah şirketlerine diğer ülkelerle artacak rekabete karşı hazır olma çağrısı yaptı.

“İhracat Coğrafyasının Genişlemesi Önemli”

Rusya lideri, “Silahlarımız Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Latin Amerika'da kullanılıyor. İhracat coğrafyasının genişlemesi, yeni hükûmetlerarası anlaşmalar imzalanması ve ikili çalışma grupları kurulması önemli.” ifadelerini kullandı.

“Gelişmiş Savunma Teknolojilerine Yatırım Yapıyoruz”

Bu arada Putin, Rusya'nın gelişmiş savunma teknolojilerine yatırım yaptığının ve ihracat ürünleri yelpazesini en gelişmiş hava ve deniz muharebe araçlarını kapsayacak şekilde genişlettiğinin altını çizdi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT