1. HABERLER

  2. HABER

  3. Provokasyonun Bilançosu: Patlamada 86 Kişi Hayatını Kaybetti
Provokasyonun Bilançosu: Patlamada 86 Kişi Hayatını Kaybetti

Provokasyonun Bilançosu: Patlamada 86 Kişi Hayatını Kaybetti

Ankara Tren Garı yakınında 2 ayrı patlama meydana geldi. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ankara'daki patlamalar sonucunda 86 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 186 vatandaşın ise yaralandığını bildirdi.

A+A-

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye Meydanı’na kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibarıyla Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04’te henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana geldi.

Patlamalar sonucu 86 kişi hayatını kaybetti, 186 kişi yaralandı. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam ediyor.

Ülkenin huzurunu hedef alan menfur saldırının lanetle kınandığı açıklamada: "Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Hastanelerde Yoğunluk Yaşanıyor

Ankara'da meydana gelen patlama sonrası civardaki hastaneler, hasta yakınları ve kan vermek isteyen vatandaşlarla doldu.

Patlama sonrası yaralıların sevk edildiği Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İbni Sina Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde yoğunluk yaşanıyor.

Yakınları ve tanıdıkları hakkında bilgi almak ve kan vermek isteyen vatandaşlar hastanelere geldi. Yaralıların isimleri de hastanenin giriş kapısındaki cama listeler hâlinde asıldı.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen yaralılardan Hatun Berk, başından darbe aldığını ve tek kulağında duyma kaybı olduğunu söyledi. Berk, olaya ilişkin başka bir şey hatırlamadığını belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT