Prens Halid bin Ferhan’dan Onurlu Davranış

31.07.2013 01:52
Prens Halid bin Ferhan’dan Onurlu Davranış
Suudi prenslerinden Halid bin Ferhan el-Suud, rejimin Allah’ın kanunlarını göz ardı ettiğini ifade ederek kraliyet ailesinden ayrılmaya karar verdi.

Haksöz Haber

Suudi prenslerinden Halid bin Ferhan el-Suud, rejimin Allah’ın kanunlarını göz ardı ettiğini ifade ederek kraliyet ailesinden ayrılmaya karar verdi. Halid bin Ferhan, geçtiğimiz Cumartesi günü Suudi Arabistan’daki Suud ailesinden ayrılmaktan gurur duyduğunu açıkladı. Ferhan açıklamasında, Suudi Arabistan’daki rejimin Allah'ın kanunlarına dayanmadığını, hatta ülkenin mevcut yasalarına aykırı hareket ettiğini belirtti. Ferhan, rejimin politikalarının, kararlarının ve eylemlerinin tamamıyla liderlerin arzularına göre şekillendiğini vurguladı. Prens konuşmasının devamında kraliyet ailesinin, halkın temsilcilerinin reform çağrılarını reddettiğini ve bu çağrıları bastırmak için şiddet kullandığını söyledi.

Bu arada Suudi Arabistan’ın özellikle doğu bölgelerinde 2011 yılının Şubat ayından bu yana hemen hemen  her gün rejim karşıtı protesto gösterileri düzenleniyor. Protestocuların temel talepleri, tüm siyasi tutsakların salıverilmesi, ifade ve toplantı serbestliği sağlanması ve her türlü ayrımcılığın sona erdirilmesi.

 

 • Yorumlar 7
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim