1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'nın Yeni Hedefi Okullar: 8 Okul Yakıldı!
PKK'nın Yeni Hedefi Okullar: 8 Okul Yakıldı!

PKK'nın Yeni Hedefi Okullar: 8 Okul Yakıldı!

Eğitim-öğretim döneminin arifesinde yeni hedef okullar! Silvan’da yakılan, tahrip edilen okullar son dönemde tırmanışa geçen PKK eylemlerinin yeni hedefini ortaya koyuyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki okullar, dün gece eş zamanlı olarak saldırıya uğradı.

YÜZLERİ KAPALI GRUP OKULLARA MOLOTOF ATTI

Yüzleri kapalı olarak caddeye çıkan bir grup, önce slogan attı ardından yürüyüş düzenledi. Meşaleler yakarak ara sokaklara dağılan grup, daha sonra okullara el yapımı patlayıcı madde ile Molotof kokteyli attı.

SALDIRIYA UĞRAYAN OKULLAR

HAKSÖZ-HABER

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan 8 okula PKK tarafından eş zamanlı olarak el yapımı patlayıcı madde ile motolof kokteyli atıldı.

Yeni Şafak'ta yere alan habere göre PKK'nın gençlik ve asayiş birimi olarak bilinen YDG-H üyeleri, ilçedeki Atatürk İlköğretim Okulu ve müştemilatına, Silvan Atatürk Anaokulu'na, Silvan Lisesi, Silvan İmam Hatip Lisesi, Silvan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Silvan Fevzi Çakmak Ortaokulu ile Mehmet Adil Kepoğlu İlköğretim okullarına ses bombası ve molotof attı.

EYLEMLERİNİ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTILAR

Saldırıya uğrayan okullarda maddi hasar meydana geldi. Örgüt, eylemleri, sosyal paylaşım hesabından şu cümleyle üstlendi; 'Farqin (Silvan) asayiş güçlerimiz tarafından 8 okula misilleme eylemi gerçekleştirildi.'

HABERE YORUM KAT