1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK’nın Silahları Cami ve Mezarlıktan Çıktı
PKK’nın Silahları Cami ve Mezarlıktan Çıktı

PKK’nın Silahları Cami ve Mezarlıktan Çıktı

Siirt'te PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda ele geçirilen silahların bir bölümü cami, bir bölümü mezarlıkta bulundu.

A+A-

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Siirt'te, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin sokak olayları ve 'isyan' çağrısında kullanılmak üzere silah ve mühimmat sakladığı bilgisine ulaşan istihbarat birimleri, durumu terörle mücadele ekiplerine aktardı. 

Bunun üzerine terörle mücadele ekipleri, Siirt Dumlupınar Mahallesi 115 Sokak'ta bulunan Şeyh İsmail Camisi ile Conkbayır Mahallesi'ndeki Şeyh Zeynep Mezarlığı'nda eş zamanlı arama yaptı. 

Camide yapılan aramalarda, 3 adet kalaşnikof marka silah, 3 adet pompalı tüfek ile çok sayıda av tüfeği kartuşu ele geçirildi.

Mezarlıkta yapılan aramalarda ise 1 adet roketatar, 8 adet antipersonel roket başlığı, 7 adet antitank roket başlığı, 15 adet sevk motoru ile çok sayıda kanas mermisi ve 4 adet telsiz ele geçirildi.  Olayla ilgili mezarlık bekçisi İbrahim C. gözaltına alındı.

Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, olaya ilişkin, "Bu yapının, bu tür manevi değeri olan yerlere ne kadar saygısız davrandığı ve ne amaçlara yönelik kullanıldığını göstermesi açısından çok önemli" dedi.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum