1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK’nın Saldırıda Kullandığı Kamyon DBP'li Belediyenin Çıktı!
PKK’nın Saldırıda Kullandığı Kamyon DBP'li Belediyenin Çıktı!

PKK’nın Saldırıda Kullandığı Kamyon DBP'li Belediyenin Çıktı!

Mardin-Artuklu'da karakol saldırısında kullanılan kamyonun belediyeye ait olduğunun anlaşılması üzerine belediye çalındığını öne sürdü.

A+A-

Mardin'in Artuklu İlçesi'ndeki Cevizlik Jandarma Karakolu'na dün düzenlenen ve 2 askerin ve bir kadının hayatını kaybettiği, 12 askerin yaralandığı saldırıda kullanılan bomba yüklü çalıntı kamyonun, Mazıdağı Belediyesi'ne ait olduğu ileri sürüldü.

Saldırıyla ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, bomba yüklü kamyonla ilgili bazı bilgilere ulaşıldı. PKK’lıların 5 ton bomba yüklediği kamyonun, Mazıdağı Belediyesi'nden çalındığı öne sürüldü.

DBP'Lİ BAŞKAN: ARACIMIZ ÇALINDI

Mazıdağı Belediyesi Eş Başkanı DBP'li Necla Yıldırım yaptığı açıklamada, çalınan kamyonun anahtarının kendilerinde olduğunu, bayram tatili nedeniyle aracın ne zaman çalındığı konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi. Görevlilerin kamyonun çalındığını dün fark ettiklerini belirten Necla Yıldırım şöyle dedi:

"Bizim arızalı bir aracımız belediye araçlarının olduğu yerden çalınmış. Aracın anahtarları elimizde ancak nasıl alındığına yönelik bilgimiz yok. Bu konuda dün emniyete bilgi verdik. Araç altyapı çalışmalarında kullanılan bir araçtı. Resmi tatil günleri olduğu için aracın ne zaman çalındığı ile ilgili net bilgimiz yok. Saldırıda kullanılan aracın o olup olmadığı ile ilgili elimizde bir bilgi de yok. Tutanak tutulmuş ancak bu kamyonun söz konusu saldırıda kullanılıp, kullanılmadığı konusunda net bilgi sahibi değilim." (Cihan)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum