1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK’nın Liderleri Cemil Bayık ve Murat Karayılan Birbirine Düştü
PKK’nın Liderleri Cemil Bayık ve Murat Karayılan Birbirine Düştü

PKK’nın Liderleri Cemil Bayık ve Murat Karayılan Birbirine Düştü

PKK’nın liderleri Cemil Bayık ile Murat Karayılan’ın ciddi görüş ayrılığı içine düştüğü öğrenildi.

A+A-

Cemil Bayık ile Murat Karayılan’ın örgütün il ve ilçelerde sürdürülen çatışmaların devamı konusunda sert tartışmaların artarak devam ettiği belirtiliyor.

Yüksekova’da yapılan tüm hazırlıklara rağmen örgütün başarısız olmasının nedeninin Cemil Bayık ve adamlarının korkaklığı olduğunun örgüt içinde tartışıldığı belirtildi. Özellikle Yüksekova’da Cemil Bayık’ın güvendiği elemanı olan Yüksekova sorumlusu Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut’un operasyonlar esnasında kaçması örgütü daha da karıştırdığı ifade edildi.

Karayılan grubu tarafından Yüksekova’da şehir direnişi için çok büyük hazırlıklar yapıldığını, iki yıldır yapılan hazırlıklarla ilçenin Güneydoğuda hiçbir şehirde olmayan tünellerle ve fare yolları (PKK’nın tabiri) ile donatıldığını, yoğun bir şekilde silah ve cephane stoku yapıldığını, Yüksekova çembere alınsa dahi ilçenin her bölgesinden giriş-çıkış yapılabilecek tünel sistemleri ile örgüt mensuplarını takviye etme imkanı bulunduğunu, uyuşturucu ticareti için stratejik önemi haiz mutlaka örgüt hakimiyetinde bulunması gereken Yüksekova’da hezimet yaşandığını dile getirildiği belirtildi. Bu hezimetin tek sorumlusu olarak Yüksekova sorumlusu Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut’u işaret ederek dolaylı olarak da Cemil Bayık’ı suçladıkları kaydedildi.

İHA

HABERE YORUM KAT