1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK`nin katlettiği İrfan Atsız Defnedildi
PKK`nin katlettiği İrfan Atsız Defnedildi

PKK`nin katlettiği İrfan Atsız Defnedildi

Hakkâri`nin Yüksekova ilçesinde dün PKK tarafından katledilen 60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız bugün toprağa verildi.

A+A-

Yüksekova`da dün saat 15.00 sıralarında evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitiren 60 yaşındaki Hacı İrfan Atsız, bugün toprağa verildi.

Dün akşam otopsi için Hakkâri’ye gönderilen ve yapılan otopsiden sonra Yüksekova’ya getirilen cenaze, bugün Yüksekova Karabey (Serdeşt) Mezarlığı’nda toprağa verildi.

PKK’nin elinde infaz edilecek Müslümanların isim listesi var! 

Binlerce kişinin katıldığı cenaze törenine öfke ve üzüntü hâkimdi. Hacı İrfan Atsız’ın alçakça katledildiğini söyleyerek yapılan saldırıya tepki gösteren Atsız’ın tanıdıkları; “Daha ne zamana kadar yaşanan bu olaylara seyirci kalacağız. Neden kimse ses etmiyor. Yüksekova’da yaşanan olaylar karşısında neden sessiz kalıyoruz. Bunların elinde infaz edilecek 110 kişinin ismi listesi var. Toplantı üzerine toplantı yapıyorlar ve yaptıkları her toplantı sonrası birilerini hedef seçiyorlar.” açıklamasında bulundular. 

“Taziye kabul etmeyeceğiz!” 

Hacı İrfan Atsız’ın yakınları cenaze töreninde toplanan kalabalığa hitaben taziye kabul etmeyeceklerini ve bu alçaklığı yapanların peşini bırakmayacaklarını belirtti. PKK’ye karşı yoğun bir öfkenin yaşandığı cenaze töreninde vatandaşların yoğun ısrarı sonucu taziyeler kabul edildi. 

BDP yetkililerinin telefonlarına cevap vermediler! 

Öte yandan cenaze töreninde Hacı İrfan Atsız’ın yakınlarını telefonla arayan BDP yetkilileri ailenin sert tepkisi ile karşılaştı. Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin’e büyük tepki gösteren Hacı İrfan’ın akrabaları; “Hangi yüzle bizi arıyorsunuz, ne bizi arayın ne de taziyemize gelin” diyerek telefonun yüzlerine kapattılar. 

“Sen IŞİD’çisin o sakallarını keseceksin” 

Cenaze töreni sonrası görüştüğümüz ve Hacı İrfan Atsız’ı yakından tanıyan dostları, yaptıkları açıklamalarla işlenen cinayetin hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK tarafından işlendiğini söylediler. Hacı İrfan’ı yakından tanıdığını belirten bir dostu, “Hacı’yı tanımayan neredeyse yoktur. Kendisi mütevazı ve ibadetine düşkün biriydi. Bu olaydan önce kendisine yoğun baskılar yapılmıştı. PKK tarafından BDP binasına çağrılmış ve sakallarını kesmesi noktasında kendisine uyarı yapılarak ’sen IŞİD’çisin bu sakalları keseceksin’ demişler. Allah aşkına bu nasıl bir anlayıştır sakal bırakan insanlar suçlu gösteriliyor” diyerek tepki gösterdi. 

Sakal bırakan herkese “IŞİD’çi” diye saldırıyorlar! 

Hacı İrfan’ı tanıyan başka bir yakını ise; “Hacı’ya geçenlerde dışarıdan akrabaları ziyaretine geliyorlar. Gelen misafirler BDP tarafından çarşı merkezinde “sakallı IŞİD’çiler” denilerek alı konulmuş ve Hacı’nın durumu öğrenmesi üzerine misafirler serbest bırakılıyor. Burada inançlı olmak çok zor.” açıklamasında bulundu. 

5 PKK’li araba ile Hacı’nın evine gelmiş! 

Dün yaşanan saldırıya ilişkin detayları İlke Haber Ajansı`yla paylaşan bir vatandaş ise; “Saldırganların bir taksi ile Hacı’nın evinin önüne geliyorlar ve arabada toplam 5 kişi vardı. Yüzünde maske olan biri araçtan inerek Hacı’nın bahçesine giriyor ve yakın mesafede başına ateş açıyor. Daha sonra araçta kendisini bekleyen 4 kişinin yanına gelerek oradan uzaklaşıyorlar.” dedi. 

“Sizin kafanıza ne zaman sıkılacak” 

Olayın yaşandığı vakit çarşı merkezinde bir işyerinde bulunduğunu belirten bir diğer mütedeyyin vatandaş ise cinayet sonrası yaşadığı bir olayı şöyle anlattı: “Olay vakti bir işyerindeydim. Hacı İrfan’ın vurulmasının üzerinden bir saat bile geçmemişti. PKK militanı gibi hareket eden şahıslar işyerine geldi ve bize dönerek ‘acaba sizin kafanıza ne zaman sıkacaklar. Kimse yok mu sizi söylesin de birileri sizin kafanıza sıksın’ tehdidinde bulundular ve oradan ayrıldılar.”  (İLKHA)

197408.jpg

197409.jpg

197410.jpg

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

8 Yorum