1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'liler Küçücük Çocuklara Barikat Kurdurtuyor!
PKK'liler Küçücük Çocuklara Barikat Kurdurtuyor!

PKK'liler Küçücük Çocuklara Barikat Kurdurtuyor!

Hendek ve barikat marifetiyle bölgeyi yaşanamaz hale getiren PKK, şimdi de küçük çocuklara barikat kurduruyor.

A+A-

PKK militanları küçük çocukları kullanmaya başladı. Okulları bombalayarak ateşe veren, onlarca çocuğa zulmeden ve öğrencilerin eğitim haklarını gasp eden PKK, şimdi de 6 ila 8 yaşındaki küçük çocukları evlerinden alarak sokakta kullanıyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesinin mahallelerinde yaşanan skandal olayı, görüntüler ortaya çıkardı. Fotoğraflarda 6 ila 8 yaşındaki küçük çocuklar, kaldırım taşlarını sökerek barikat kuruyor. Küçük çocukları, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H yeni adıyla YPS militanlarının evlerden alarak barikat kurmaları için zorladığı öğrenildi.

ÇOCUKLAR DİREKT HEDEF

Örgüt militanlarının karargâh haline getirdikleri hücre evlerinde saklandıkları belirtilirken, küçük çocuklar direkt hedef olarak kullanılıyor. 6 ila 8 yaşlarındaki çocuklar, örgüt tarafından canlı kalkan olarak kullanılıyor. Güvenlik güçlerinin titiz operasyonlarında ise PKK en büyük koz olarak yine küçük çocukları ön saflara iterek arkalarına saklanıyor. 9 ila 15 yaş arasında çocuklara ise örgütün silah eğitimi verdiği ifade ediliyor. Çocukların bir kısmının örgüt üyelerinin akrabaları olduğu söylenirken, eylemlere zor kullanılarak çekildiklerini belirtiliyor. 

KÜÇÜK YAŞTA SÖMÜRÜ

Örgütün çocuklara yönelik daha öncede sömürü faaliyetleri ortaya çıkmıştı. Militanların, 7 ila 10 yaşındaki çocuklara molotofkokteyli hazırlattıkları ve onları ikna etmek için de para verdikleri belirlenmişti. Küçük çocukların eğitim almasından rahatsız olan PKK, çocuklara zorla hazırlattığı molotofkokteyli okullara attırıyordu.

Kaynak : Yeni Şafak ve Haksöz-Haber

HABERE YORUM KAT

1 Yorum