1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'lıların Provokasyon Merkezi Sosyal Medya
PKK'lıların Provokasyon Merkezi Sosyal Medya

PKK'lıların Provokasyon Merkezi Sosyal Medya

Artan saldırılarla beraber, PKK'nın propaganda savaşı da sosyal medyada devam ediyor, hem de kirli yalanlar üzerinden.

A+A-

Çözüm sürecini bitiren PKK, başta Cizre olmak üzere seçtiği bölgelerde halk ayaklanması çıkarmaya çalışarak, silahlı saldırıları şehirlere taşımanın peşinde.

SİLAHIN YANINDA, MEDYA PROPAGANDASI DA YAPIYORLAR

Cizre'de 6 gündür özel harekat polislerinin sürdürdüğü operasyonlar kapsamında sokağa çıkma yasağı var. Kenti silahla yönetmeye çalışan PKK, özel harekat polisleriyle çatışıyor. Bir yandan da ürettiği şiddet ortamınının propaganda ayağını, medyada çalışan bazı kişiler üzerinden yürütmeye çalışıyor.

GEZİ'DEKİ KİRLİ YALANLARIN AYNISI

Bir dönem Gezi olaylarında da görülen ve yalan yanlış bilgilerle sosyal medya üzerinden propaganda yapanlar bugün PKK için devrede. PKK örgütünün "Cizre'de halk katliama uğruyor" yalanına paralel olarak, başka bir yerde başka  bir zaman çekilmiş fotoğraflar üzerinden kirli bir yalan makinesi işletiliyor.

Bunlardan biri de dün akşam Twitter üzerinden servis edildi. Erdoğan'ın, Başbakan olduğu yıllarda Van mitingi için minarelere çıkan keskin nişancılar, "Cizre'de keskin nişancılar halka ateş açıyor" yalanları için yeniden servis edildi.

YALANA ALET OLMAYIN, FOTOĞRAFIN ORJİNALİNİ KENDİNİZ BULUN

PKK'nın bu yalanlarına alet olmamanın bir yolu var. Sosyal medyayı kullanırken, önünüze düşen bir fotoğrafı images.google.com'da aratın. Söz konusu fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği anında karşınıza geliyor.

amed-dicle_1355.jpg

minare_4684.jpg

46_9097.jpg

uia_241.jpg

ov_4920.jpg

 

Ensonhaber

HABERE YORUM KAT