1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK'lıların Bağlar'a İlk Giriş Yaptığı Ana Dair Görüntüler
PKK'lıların Bağlar'a İlk Giriş Yaptığı Ana Dair Görüntüler

PKK'lıların Bağlar'a İlk Giriş Yaptığı Ana Dair Görüntüler

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi'ne PKK'lıların ilk giriş yaptığı ana dair görüntüler ortaya çıktı.

A+A-

14 Mart akşamı Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi'ne giren PKK'lıların görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde mahalleye ağır silahlar taşındığı, çukur kazılıp barikat kurulduğu görülüyor.

Sokaklardaki parke taşlarını söküp barikat yapan silahlı PKK'lıların mahalleye roketatar, biksi gibi silahlar da taşıdıkları görüntülere yansıyor.

Görüntülerde mahalleli olduğu tahmin edilen bir kadının da olaylarda barikat kuran PKK'lılara yardım ettiği, çevre bilgisi topladığı, gözetleme yaptığı da dikkat çekiyor. PKK'lı gruba sorumluluk yapan bir kişinin ise bu kadını çağırıp öptüğü ve tebrik ettiği de görüntülere yansıyor.

Görüntülerdeki kadının PKK'lılara çukur ve barikatların kazılması için kazma ve kürek temin ettiği öğrenilirken, mahalleliden ise kimsenin bu gruplara destek vermediği görülüyor.

İlke Haber Ajansı'nın (İLKHA) ulaştığı görüntülerde silahlı PKK'lıların kiminin yüzünün açık olduğu kiminin ise kapalı olduğu ise dikkatlerden kaçmadı.

PKK'lıların Kaynartepe Mahalle'sinde çukur kazıp barikat kurmaları üzerine başlatılan operasyonlar neticesinde çatışmalar çıkmış ve Diyarbakır Valiliği kararıyla 15 Mart saat 09.00'da mahallenin tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Çatışmaların diğer mahallere sıçraması üzerine yasak Gürsel Caddesi'nin Cemiloğlu Caddesi'nden Bağlar dört yola kadar olan kısım ve Nukhet Coşkun Caddesi'nin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmişti. Yasak ve çatışmalarla beraber bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve tank girmişti. (M. Sıddık Bilge- İLKHA)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT