1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK'lılar Nusaybin'deki Okulları Harabeye Çevirdi
PKK'lılar Nusaybin'deki Okulları Harabeye Çevirdi

PKK'lılar Nusaybin'deki Okulları Harabeye Çevirdi

Nusaybin'de, PKK'lıların karargah gibi kullandığı, daha sonra da ateşe verip kaçtığı okullarda büyük zarar oluştu, sınıflar kullanılamaz hale geldi.

A+A-

İlçedeki her yere adım başı patlayıcı tuzaklayan PKK'lılar, Nusaybin'de başta okullar olmak üzere bazı kamu binalarını da karargah gibi kullandı. Güvenlik güçlerinin söz konusu okullara yaklaşması üzerine militanlar buraları ateşe vererek ya da patlayıcı tuzaklayarak kaçtı.

Anaokulunu ateşe verdiler

PKK örgütü mensuplarının üs gibi kullandıktan sonra kaçarken ateşe verdiği okuldaki ana sınıfı kullanılamaz hale geldi. Üç katlı okul binasının giriş katında mevzilenen PKK'lılar, güvenlik güçlerine ateş etmek için binanın duvarlarına delikler açtı. 

PKK'lılar, okulun duvar ve kolonlarına zarar verdi. Tüm kapı ve camları kırılan okulda, sınıflarda büyük hasar meydana geldi. Sınıflardaki tahta, masa ve sandalyeler kırıldı, öğrencilere ait kitaplar ile çok sayıda evrak yere atıldı.

PKK örgütü mensupları, okulun kütüphanesine de zarar verdi. Kütüphanedeki raflar devrildi, kitapların bir bölümü yakıldı. 

PKK örgütü mensupları, ilçeye bağlı Dicle Mahallesi'ndeki Misak-ı Milli İlkokulu ile Fırat Mahallesi'ndeki Abdülkadir Paşa, Zeynelabidin Mahallesi'ndeki Molla Musa Camisi'ne de büyük zarar verdi.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT