1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'lılar Kars'ta Tır Şoförlerini Alıkoymuş
PKK'lılar Kars'ta Tır Şoförlerini Alıkoymuş

PKK'lılar Kars'ta Tır Şoförlerini Alıkoymuş

Kars'ın Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı yakan PKK mensuplarının, 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

A+A-

Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı ateşe veren PKKK üyelerinin, bir süre alıkoydukları tır şoförlerini örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.

PKK mensubu yaklaşık 30 kişinin, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde araçları ateşe vermesinin ardından ekili arazi ve bölgedeki otların da tutuştuğu bildirildi.

Örgüt üyelerinin, araçlarından indirdikleri 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduğu, örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirlendi.

Durdurdukları yolcu otobüslerindeki yolculara da örgüt propagandası yapan PKK'lıların, bazı otobüslerin bölgeden geçmesine izin vermediği, Iğdır'dan İstanbul'a giden birini geri döndürdüğü öğrenildi.

"Araçlarımızı ateşe verdiler"

Olayın mağdurlarından bir otobüs şoförü, yollarının eli silahlı kişiler tarafından kesildiğini belirterek, "Araç yolcu otobüsü olduğu için biraz geri çıkarmamızı istediler, biz de geri çıktık. Daha sonra tırları ateşe verdiler, yaktılar" dedi.

PKK'lılar tarafından aracı yakılan tır şoförlerinden biri de eli silahlı grup tarafından durdurulduğunu ifade ederek, "Telefonlarımızı ve kimliklerimizi elimizden aldılar. 'İnin araçtan' dediler, herkesi indirdiler. 'Biz araç yakacağız, özellikle tır yakacağız' dediler. Sonra da araçlarımızı yaktılar" diye konuştu. 

Bir diğer tır şoförü de aracının kayısı yüklü olduğunu kaydederek, yaşadıklarını "(Tır şoförleri ayrılsın) dediler. Bizi aşağıda derenin dibine topladılar, sonra da araçlarımızı ateşe verdiler" dedi.

Kağızman ilçesinde yol kesen PKK mensupları, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde durdurdukları 8 tır, bir LPG tankeri, 2 pikap ve 2 otomobili ateşe vermişti.

AA

HABERE YORUM KAT