1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'lı Cenazesine Katılınca Linç Edilmek İstendi
PKKlı Cenazesine Katılınca Linç Edilmek İstendi

PKK'lı Cenazesine Katılınca Linç Edilmek İstendi

Malatya'da bir PKK’lının cenazesine katılan şahıs, bir grup tarafından linç edilmek istendi. Sığındığı dükkândan çıkamayan şahıs, kaymakam ve jandarmanın devreye girmesiyle kurtarıldı.

07 Nisan 2011 Perşembe 12:00A+A-

Hatay'ın Hassa ilçesinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada öldürülen 7 PKK'lıdan biri olan Zeki Durdu, memleketi Malatya'da toprağa verildi. Edinilen bilgiye göre, Durdu'nun cenaze törenine katılan A.G. adlı şahıs, Doğanşehir'in Polat kasabasında bir grubun saldırısına uğradı. Grubun saldırısından kaçan A.G., Ülger Mahallesi Muhtarı Hasan Demirci'nin dükkanına sığındı. Kısa sürede kasaba meydanı, kalabalıkla doldu. A.G.'ye saldırmak isteyen öfkeli kalabalık, dükkana girmek isteyince Muhtar Demirci jandarmayı arayarak yardım istedi. Bunun üzerine Malatya il merkezinden ve Doğanşehir ilçesinden bölgeye jandarma ekipleri gönderildi. Olay yerine gelen Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, dükkanın kapısında durdu ve kalabalığı içeriye bırakmadı. Doğanşehir Kaymakamı Barboros Baran ve Jandarma Alay Komutanı Albay Namık Boran da kasabaya geldi. Kaymakam ve jandarma komutanı, öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı.

İşyerinin önünde bekleyen Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, "Bu şahıs Malatya'da terörist cenazesine katılmış. Buradaki vatandaşlar da duyunca linç etmek istemişler. Polatlı, kendi içine teröristi sokmaz, sokmayacak da" dedi.

Kaymakam Barboros Baran, kalabalığa hitap etti. Vatandaşları provoke olmamaları yönünde uyaran Baran, "Bayrağımız ve vatanımız için hepimiz canımızı veririz. Kesinlikleri birileri şu anda alkış çalıyorlar. Sizin milli duygularınızı gerçekten anlıyorum; gerçekten katılmamak elde değil. Bu yaptıklarınızla Polat'ımıza, ülkemize, insanımıza, şehitlerimize gerçekten zarar veriyorsunuz. Herkes kendisinden sorumludur. Yanlış yapan, kötü örnek olmaz. Biz ne diyoruz; bayrak diyoruz, vatan diyoruz. O zaman biz bize yakışanı yapmalıyız. Devletin hakimi var, savcısı var; onların yaptığının karşılığını verecektir" diye konuştu.

Öfkeli kalabalığın ikna edilerek uzaklaşması üzerine A.G., işyerinden çıkartılarak jandarma panzerine bindirildi. Bu esnada bazı şahıslar panzere saldırarak, A.G.'yi linç etmek istedi. Ancak panzer, kısa sürede kasaba meydanından ayrıldı. Şahıs, Doğanşehir İlçe Jandarma Karakolu'na götürüldü. Şahısın ailesi de saldırı ihtimaline karşı güvenlik altına alındı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum