1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK/KCK'nın 'Mahkemesi'nden 'Zulüm' Çıktı
PKK/KCK'nın 'Mahkemesi'nden 'Zulüm' Çıktı

PKK/KCK'nın 'Mahkemesi'nden 'Zulüm' Çıktı

PKK örgütünün ele geçirilen "adalet komisyonu" aracılığıyla yaptığı yargılama"lara ilişkin tutanaklarda, bölge halkına "sürgün" ve yüksek para cezaları uygulandığı tespit edildi.

A+A-

Iğdır'da PKK örgütü tarafından "mahkeme" olarak kullanılan ve jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda imha edilen mağarada ele geçirilen belgeler, PKK'nın tehdit ve silah zoruyla bölge halkına yaptığı zulmü ortaya koydu.

Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Ağrı Dağı'nın Iğdır sınırları içinde yer alan kuzey kesiminde PKK'nın sığınaklarına yönelik bu ay düzenlenen operasyonda kullanılamaz hale getirilen mağarada ele geçirilen belgeler, örgütün baskı ve silah tehdidiyle bölge halkı üzerinde uyguladığı zulmü bir kez daha gözler önüne serdi.

"Mahkeme" olarak kullanılan mağarada ele geçirilen belgelerde, "vergi" adı altında istenen parayı ödemeyenlerin "yargılamaya gelmeyenler cezalandırılacaktır" tehdidi içeren notlarla çağrıldığı belirlendi.

PKK örgütünün "adalet komisyonu" tarafından yapılan ve 500'ü aşkın tutanakla belgelenen sözde "yargılama"larda bölge halkına "sürgün" ve 50 bin liradan 750 bin liraya kadar para cezası verildiği anlaşıldı. 

PKK'nın söz konusu mağarada "adalet komisyonu üyesi" olarak faaliyet yürüttüğü belirlenen 2 kişi, Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ekim ayında düzenlenen operasyonda yakalanmış ve sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştı. 

AA

HABERE YORUM KAT