1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK/HDP'liler Adana'da Dindar Esnafın İşyerlerini Yaktı
PKK/HDP'liler Adana'da Dindar Esnafın İşyerlerini Yaktı

PKK/HDP'liler Adana'da Dindar Esnafın İşyerlerini Yaktı

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili beldesinde saldırılar düzenleyen PKK/HDP’li saldırganlar, çevrelerinde dindar kimlikleri ile tanınan 3 esnafın işyerlerini yaktı.

A+A-

Ateşe verilen işyerleri, olaylar yüzünden itfaiyenin müdahale edememesi nedeniyle içindekilerle birlikte tamamen yanarak kül oldu.

Suruç’taki saldırıyı protesto ettiğini iddia eden PKK/HDP’li saldırganlar Yolu trafiğe kapatıp sokak ortasında ateş yaktılar.

22.30 sıralarında çevrelerince dindar kimlikleri ile tanınan esnafın dükkânlarına yönelen saldırganlar, burada 3 ayrı işyerini ateşe verip bir yandan da ellerindeki silahlarla çevreye rastgele ateş açtılar.

Ateşe Verdikleri İşyerlerinde Hırsızlık Yaptılar

Ateşe verilen işyerlerinin, itfaiyenin olaylar yüzünden yangınlara müdahale edememeleri sebebiyle tamamen yanarak kül olduğu belirtildi. Ateşe verilen bir telefon satış dükkânına giren PKK/HDP'lilerin burada bulunan çok sayıda telefon, elektronik eşya ve diz üstü bilgisayarı da çaldığı öğrenildi.

Yaklaşık 2 saat süren olaylar sırasında yoldan geçmek isteyen araçların yakılmakla tehdit edildiği, kimisinin de taşlandığı belirtilirken polisin ise saat 00.00 sıralarında olay yerine geldiği bildirildi.

Esnafın Ekmek Tekneleri Kül Oldu

İşyerleri tamamen yanan esnafın, dindar kimlikleriyle tanındığı için hedef olarak seçildiği belirtildi.

Ekmek tekneleri yanan esnaf, büyük maddî zarara uğradıklarını belirterek duruma tepki gösterdi. Berber dükkânı tamamen yanan esnaf ise maddî kaybının çok büyük olduğunu söyledi. Saldırının cana değil de mala olmasından dolayı şükrettiğini, saldırganları ise Allah'a havale ettiğini dile getirdi.

PKK/HDP'li Grup Esnafı Uzun Namlulu Silahlarla Tehdit Etti

Olaylar sırasında polis ve itfaiyenin gelmemesi yüzünden saldırganların cesaretlenerek onlarca işyerine yönelip kundaklama girişiminde bulunduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri ise:

“PKK'li grup başka dükkânları da yakmak isteyince orada toplanan esnaf, buna karşı durdu. Saldırganların ellerinde keleşler vardı, esnafı dağıtmak için havaya ateş açtılar. Bu yüzden esnaf kaçmak zorunda kaldı. Buradaki bazı dükkânları yakıp içindeki değerli eşyaları çaldılar. Polis uzun süre gelmedi, gelince de grup ara sokaklara kaçıp dağıldı.” diyerek yaşananları anlattı.

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(1).jpg

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(2).jpg

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(3).jpg

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(4).jpg

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(5).jpg

adana_pkk_dindar_esnafa_saldiri_-(6).jpg

Kaynak: İlke Haber Ajansı

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum