1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK’dan CHP'ye Desteğiniz Yetersiz Eleştirisi!
PKK’dan CHP'ye Desteğiniz Yetersiz Eleştirisi!

PKK’dan CHP'ye Desteğiniz Yetersiz Eleştirisi!

PKK'nın yayın organı Med Nuçe'ye konuşan örgütün liderinden Bese Hozat, CHP'nin ulusalcı kesimden kurtulması gerektiğini söyledi.

A+A-

PKK'dan kurultay sürecini atlatan CHP'ye eleştiri geldi. PKK'nın yayın organı Med Nuçe'ye konuşan örgütün lideri Bese Hozat, CHP'nin ulusalcı kesimden kurtulması gerektiğini söyledi. Hozat, Kurultay'da dile getirilen Kürt sorununun Meclis'te çözülme çağrısını da "Biz buna katılıyoruz. Tabii ki Kürt sorunu mecliste çözülmeli. Ama Kürt sorunu Önder Apo muhatap alınmadan, Önder Apo’yla müzakere edilmeden, PKK muhatap alınmadan, HDP muhatap alınmadan Kürt sorunu çözülmez" ifadeleriyle yanıtladı.

"CHP 7 Haziran sonrası AK Parti’ye koltuk değneği olmuştur. Duruşuyla AK Parti politikalarına hizmet etti. CHP zaten doğru dürüst bir muhalefet yürütmedi. Fakat zaman zaman olumlu yaklaşımları da oluyor" diyen Hozat, "CHP içindeki ulusalcı kesimlerin yaklaşımları olumsuzdur. Mevcut durumda ulusalcı kanat AK Parti’nin yürüttüğü savaş konseptini de bir biçimde destekleyen bir tutum içindedir" ifadelerini kullandı. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum