1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK-YPG’ye Hollywood Desteği
PKK-YPG’ye Hollywood Desteği

PKK-YPG’ye Hollywood Desteği

Micheal Enright, IŞİD ile savaşmak için sinemayı bıraktı, iki aydır Kobani’de eğitim alıyor.

A+A-

HAKSÖZ HABER

Bildiğiniz gibi, Esad Rejimine karşı silahlı direnişi destekleyen Müslümanların Suriye geçişi engellenmekte. Cepheye gidenlerin geri dönmelerine ya izin verilmiyor yada döndüklerinde gözaltına alınıyorlar. Ama söz konusu olan PYD olunca durum değişiyor.

NTV'de yer alan habere göre; Michael Enright, sinema kariyerine ara verdi, yaklaşık iki aydır Kobani’de YPD saflarında IŞİD’e karşı savaş eğitimi alıyor.

Enright, IŞİD ile savaşmak için sinemayı bıraktı, iki aydır Kobani’de eğitim alıyor.

‘Karayip Korsanları’ (Pirates of the Caribbean) ve ‘Knight and Day’ gibi filmler başta olmak üzere birçok Hollywood yapımında rol alan İngiliz aktör Michael Enright, sinema kariyerine Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'e karşı savaşmak için ara verdi.

Üniformasını 24 saat çıkarmadığını belirten Enright, kendisine verilen Kalaşnikof marka tüfeğe de Romanya üretimi olduğu için ‘Olga’ adını koyduğunu ifade etti.

Son 2 aydır Suriye’de YPG üyelerinden savaş eğitimi alan eski aktör, ABD’li gazeteci James Foley’nin IŞİD tarafından öldürülmesinin ardından militanlara karşı savaşa katılmaya karar verdiğini söylüyor.

PKK-PYD saffında Kobani’de savaşan başta İngiliz oyuncu Michael Enright olmak üzere bir çok Batılı yabancı savaşçı için acaba aynı muamele geçerli olacak mı diye  sormadan edemiyoruz?

HABERE YORUM KAT

1 Yorum