1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK Yöneticisini Tabuta Koyup Kaçırmak İstediler
PKK Yöneticisini Tabuta Koyup Kaçırmak İstediler

PKK Yöneticisini Tabuta Koyup Kaçırmak İstediler

Cizre'de PKK yandaşları, kanlı elbise giydirdikleri örgüt yöneticisini tabuta koyup "cenazemiz var" diyerek kaçırmak istedi.

A+A-

Cizre’nin 23 numaralı bodrum katında yoğunlaşan çatışmalarda, PKK ve siyasal destekçileri, bodrum katına sıkışan PKK’lıları kurtarmak için her yolu deniyorlar.

Örgütün, “Yaralılara ambulans gitmiyor” çıkışı ile meydana getirmeye çalıştığı kamuoyu, giden ambulanslara militanların el koyması ile boşa çıkınca, son olarak akıllara ziyan bir yöntem denediler.

PKK YÖNETİCİSİNİ TABUTUN İÇİNDE KAÇIRMAK İSTEDİLER!

Turktime’ın elde ettiği bilgilere göre bir hafta önce PKK’nın bodrum katından kaçırmak istediği üst düzey PKK yöneticisi için sivil destekçiler aracılığı ile önce bir tabut bulundu.

Daha önce öldürülen PKK’lıların kanlı elbisesi giydirilen üst düzey PKK yöneticisi tabuta yerleştirildikten sonra, askere, “Cenazemiz var. Cenazemizi gömmek için koridor açın” isteğinde bulundular.

İlk etapta kabul edilmeyen talep, Cizreli bazı sivil görünümlü kişilerin, Cizre 1. Hudut Taburu ve Garnizon Komutanlığı’nın ardından Cizre Emniyet Müdürlüğü’ne yoğun istekleri sonucunda güvenlik güçleri kontrollü olarak “Evet” yanıtını verdiler.

ÖZEL TİM ŞÜPHELENDİ

Basından gizlenen gelişmelere göre; Tabutla güvenlik koridorundan içinden PKK üst düzey yöneticisi ölü numarası yapılarak örgüt yandaşları tarafından Cizre Asrı Mezarlığı istikametine kalabalık bir topluluk tarafından götürülmek üzere yola çıktı. Kalabalığın olağan olmayan refleksinden şüphelenen bir Özel Tim Görevlisinin güvenlik güçlerini uyarması üzerine operasyon kararı verildi.

ÖNCE “ÖLÜMÜZE SAYGINIZ YOK MU?” DİYE DİRENDİLER!

PKK’nın üst düzey yöneticilerinden birisini taşıyan tabutun önü Cizre çıkışında kesildi.

Kalabalıktan bazı kişilerin, “Ölümüze de mi saygınız yok!” çıkışlarına rağmen asker ve polisin gözetiminde kalabalığı kuşatan güvenlik güçleri, halktan tabutun yanından uzaklaşmasını istedi.

SUR VE CİZRE MAYINLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ!

Bu isteğe direnen kalabalık dağıtıldıktan sonra bomba ve tuzak ihtimaline karşın önlem alan güvenlik güçleri, tabutu açtıklarında, hafif yaralı ama sağ bir PKK’lı ile karşılaştılar.
Ele geçirilen PKK’lının üst düzey bir yönetici olduğu ve sorguya alındığı ifade ediliyor.

PKK’lı yöneticinin özellikle Cizre ve Sur’a döşenen mayınlar konusunda ciddi bilgiler verdiği belirtiliyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

2 Yorum